X


Solana (SOL) Rekor Tazeliyor! Solana (SOL) ve Cardano (ADA) İçin Sıcak Gelişme!

Solana (SOL) son düşüşten sonra yeni ATH belirledi.
23:29
8 Eylül 2021

Kripto para yatırımcıları arasında türev piyasalara ilgi artıyor. Kriptolarla türev işlem yapılabilen Delta Exchange borsası bugün yaptığı duyuruyla Solana (SOL) ve Cardano (ADA) için vadeli işlemleri başlattığını söyledi. Yakın zamanda farklı zaman aralıkları için vadeli işlemler aktifleştirilecek.

Delta Exchange Duyurdu

Yapılan duyuruya göre günlük, haftalık ve aylık vadelerde işlem açılabilecek. Platform hali hazırda Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP (XRP), Bitcashpay (BCP) ve Binance Coin (BNB) için opsiyon ticaretine imkan tanıyor. Faaliyetlerine 2020 ortasında başlayan borsa bugün yaptığı duyuruyla artık 7 farklı kripto para seçeneğinde vadeli işlem yaptıracak.

Türev piyasaları bu yıl kripto paralar özelinde ciddi anlamda büyüdü. Elbette düzenleyici baskısı da peşini bırakmadı. Binance yakın zamanda Hong Konglu müşterileri için türev işlemlerini askıya almak zorunda kaldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para piyasalarının geçtiğimiz ay itibariyle yaşadığı toparlanma türev işlem hacminin de artmasına sebep oldu. Haziran ayına göre iki kattan fazla artan talep risk iştahının da büyüdüğünü gösteriyor. FTX, Bybit ve Delta gibi türev odaklı borsaların bu talepten payını alarak pazarda daha da büyümesi bekleniyor.

Solana (SOL) ATH Yeniliyor

SOL son düşüşten çok fazla etkilenmemişe benziyor. Fiyat biraz önce 187 dolara kadar çıktı. Düşüşten önceki seviyesinin de üzerine çıkan fiyat 198 doları gördü. Akşam saatlerinde yayınlanan değerlendirme yazısında yükselişin devam etme ihtimalinden bahsediliyordu.

Solana (SOL) NFT ve DeFi’ye artan ilgiyi yakıt olarak kullanıyor. Her iki alanda son birkaç ayda ciddi patlama yaptı. Özellikle NFT’lerin geçtiğimiz ay Visa haberiyle birlikte talep patlaması yaşadığını gördük. Yaklaşık 50 gün önce 20 dolar olan Solana (SOL) fiyatı, bugün neredeyse 10 kat artacak 200 dolar sınırına dayandı.

Yükseliş trendini devam ettiren Solana (SOL) işlem miktarı anlamında en büyük ağdır. Ethereum (ETH)’un yüksek gas ücretlerinden dolayı alternatif ağlara talep artıyor. Birçok dApp ve DeFi daha cazip olduğu için ETH yerine SOL ağını kullanıyor.

ETH ağında 200 dolara kadar çıkan işlem ücretleri Solana (SOL) ağında sadece 0,025 dolarda kalıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar