X

Solana, Avalanche ve Axie Infinity Teknik Analizi: SOL, AVAX ve AXS Düşüyor

Kripto para piyasası genel olarak artış eğilimi gösterirken Solana, Avalanche ve Axie Infinity %10'un üzerinde düşüş yaşadı.
12:42
6 Ekim 2021
Solana, Avalanche ve Axie Infinity Teknik Analizi: SOL, AVAX ve AXS Düşüyor

Kripto para piyasası genel olarak artışını sürdürürken bazı kripto para birimlerinde yüzde 10’a varan düşüşler görülüyor. Son 24 saatte düşüş yaşayan kripto para birimleri arasında Solana, Avalanche ve Axie Infinity yer alıyor.

Solana (SOL)

Popüler kripto para birimi Solana (SOL), Ekim ayında başlayan artışla birlikte 177 dolar seviyesine kadar ulaşmayı başardı. Ancak daha sonra fiyat yön değiştirdi ve düşüşe geçti.

Solana, kripto para piyasasındaki artışa rağmen düşüş gösteren varlıklar arasında yer alıyor. Öyle ki SOL, içeriğin kaleme alındığı sırada CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %8.5’lik bir düşüş kaydetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Şu anda 152.33 dolar seviyesinde alım satım işlemi gören popüler altcoin‘de düşüş trendi bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Solana fiyatının 150 doların altına gerilemesi fiyatı 140 dolar seviyesine kadar çekebilir.

Avalanche (AVAX)

Düşüş yaşayan bir diğer kripto para birimi ise Avalanche (AVAX) oldu. Popüler altcoin 29 Eylül’de güzel bir artış başlattı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

AVAX 78 dolarlık ATH‘a ulaşmasının ardından Solana ile benzer şekilde yön değiştirdi ve düşüş başlattı. Öyle ki fiyat 61 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak fiyat Ekim ayı itibarıyla yeniden yükseliş başlattı ve 73 dolara dokundu.

Popüler altcoin’de düşüş devam ederse ilk olarak 55,40 dolar ve ardından 48,26 dolar seviyeleri yeniden test edilebilir. Ancak AVAX‘ın yön değiştirmesi durumunda yeni ATH’ı hedeflemeden hemen önce haftalık yüksek seviye olan 73.83 doları tekrar ziyaret edebilir.

Fiyat şimdi düşüş eğilimi gösteriyor ve içeriğin kaleme alındığı sırada CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %10.28’lik bir düşüşle 59 dolar bandında hareket ediyor.

Axie Infinity (AXS)

Ekim ayının en iyi performans gösteren kripto para birimi Axie Infinity (AXS), bu ay içerisinde %100’ün üzerinde bir artış yakaladı. Öyle ki popüler altcoin 1 Ekimde 72 dolar seviyesinde işlem görürken 4 Ekim itibarıyla 154 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine imza attı.

Ancak AXS, o günden bugüne düşmeye devam ediyor. Öyle ki popüler altcoin ATH’ı belirlemesinin ardından 120 dolar seviyesine kadar geriledi. 120 dolar seviyesindeki güçlü destek AXS fiyatının yeniden yukarı yönlü bir artış başlatmasına neden olabilir.

Popüler kripto para biriminin 200 dolara doğru bir artış başlatabilmesi için yeni bir fon akışına ihtiyacı var gibi görünürken MACD hala canlı bir boğa görünümü veriyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %12.58’lik bir değer kaybı yaşayan AXS, 123 dolar bandında alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar