X

SKALE Network Coin Nedir?

SKALE Network Coin bir karma kullanım token’ıdır.
12:07
7 Aralık 2020

SKALE Network Coin, geliştiricilere yüksek düzeyde yapılandırılabilir ve tamamen merkezsiz zincirlere kolayca erişme yeteneği sağlayan açık kaynaklı bir elastik Blockchain ağı olan SKALE network’ün yerel kripto para birimidir. SKALE, ağda doğrulayıcı olarak çalışma, temsilci olarak pay alma veya kaynaklarının bir paylaşımına erişim hakkını temsil eden karma bir kullanım token’ı olan SKL coin’i kullanıyor.

SKALE, Ethereum ile bağlanan ve Ethereum ağına derinlemesine entegre olan bir güvenlik ve yürütme katmanı görevi görüyor. Ağ, tümü Ethereum genel ana ağına bağlı ve tüm Ethereum ekosistemiyle tamamen uyumlu binlerce bağımsız blok zinciri (elastik yan zincir), dosya depolama zincirini ve diğer alt zincir türlerini desteklemek için gelişiyor.

SKALE Network (SKL)

SKALE Network (SKL) Prometeus (PROM), bir karma kullanım token’ıdır. Platformun açıklamalarına göre SKALE Network Coin üç ana işlevi kolaylaştırmak için hizmet ediyor:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • Güvenlik ve Staking: SKL token sahipleri (delegatörler), SKL token’larını blokları doğrulayarak, akıllı sözleşmeleri yürüterek ve ağı güvence altına alarak SKALE ağ işlevini yapan node’ları çalıştıran doğrulayıcılara veriyor. Çabaları için SKL token’ları ile ödüllendiriliriliyorlar.
  • Ücret Ödemeleri: Geliştiriciler, SKL token’larını kullanarak elastik Blockchain’lere (S-zincirleri) abonelik erişimlerini satın alıyor.
  • Yönetim ve Oylama: SKALE Network’ün tüm ekonomik parametrelerini kontrol edecek olan zincir üzerinde oylama için SKL token’ları kullanılacak.

Bunlara ek olarak SKALE, token seviyesinde delegasyonu destekleyen yenilikçi bir ERC-777 token standardı üzerine inşa edildi. ERC-777, ERC-20 ile geriye dönük olarak tamamen uyumlu ve bu da Ethereum ekosisteminin tüm katılımcıları tarafından ERC-20 desteği ile desteklendiği anlamına geliyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre SKALE Networks’ün modüler protokolü, geliştiricilerin hesaplamadan, depolamadan veya güvenlikten ödün vermeden merkeziyetsizliğin faydalarını sağlayan yüksek düzeyde yapılandırılabilir Blockchain’leri kolayca sağlamasına olanak tanıyor.

Elastik blok zincirleri yüksek performanslı, merkezi olmayan, yapılandırılabilir, Ethereum uyumlu ve kanıtlanabilir güvenlik sağlamak için modern kriptografideki en son yenilikleri kullanıyor:

  • Byzantine Fault Tolerant: Dağıtık sistemlerde bir güvenlik standardı olan BFT, katılımcıların üçte biri kötü niyetli olsa bile ağın fikir birliğine ulaşabileceğini garanti ediyor.
  • Eşzamansız Protokol: İnternet ile aynı modeli izleyen bu protokol, node’ların ve ağın gecikmelerini tanıyor ve mesajların teslim edilmesinin kısa bir süre almasına izin veriyor.
  • Eşik İmzalar: BLS Eşik İmzaları, verimli zincirler arası iletişim sağlaıyor ve node dağılımında rastgeleliği destekliyor.
  • Lidersiz Konsensüs: Lidersizlik, her birinin başarılı bir şekilde yeni bloklar önerme ve işleme konusunda eşit şansa sahip olmasını sağlayarak ağ katılımcıları arasında gizli anlaşma olasılığını azaltıyor.

SKL Coin Yorum

SKL coin çok kısa süredir piyasada olmasına rağmen yükseliş grafiği çiziyor ve bu yüzden yatırımcıların dikkatini çekiyor gibi görünüyor. SKL coin yorumlarına bakıldığında özellikle Binance gibi önemli borsa listelenmeleri sonrasında dikkatleri çektiği ve fiyat hareketleri sebebiyle de pozitif yorumlar aldığı görülüyor.

Yatırımcıların yorumlarını daha net değerlendirebilmek için SKALE Coin’in fiyat hareketlerine göz atmak faydalı olabilir.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 0,1332 USD ile işlem gören SKL Coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00000700 BTC ile işlem görüyor. SKL Coin’in 4 Aralık 2020’de 0,1634 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 30 Kasım 2020’de de en dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak SKALE Coin toplam arzının 4.072.194.681 SKALE Network Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

SKALE Network Coin Nasıl Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve güvenilir bir şekilde Siacoin satın alabilirsiniz. Bu noktada SKALE Network’ün (SKL)1 Aralık 2020’de Binance’te listelendiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca Binance kullanıcıları SKL/BTC, SKL/BUSD ve SKL/USDT işlem çiftlerinde borsada işlem yapabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar