X


Sıcak Gelişme: Coinbase Önemli Bir Transfer Yaptı! BTC İçin 3 İyi Gelişme!

Coinbase önemli bir transfer yaptı ve Bitcoin yeniden 36.500 dolar seviyelerini zorluyor.
22:05
24 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin yeniden 36.000 doları geçti ve olumlu haberler ardı ardına geliyor. MicroStrategy ilerleyen saatlerde yeniden dipten Bitcoin (BTC) aldığını açıklayabilir. Global piyasalar %2 zararla güne devam ediyor ve FED’in bu şartlarda şahin görünümünü değiştirmesi gerekebilir. Bitcoin yeniden yönünü yukarı çevirdi.

Coinbase ve SEC’ten Transferi

Kripto borsası Coinbase, kıdemli kamu politikası yöneticisi olarak bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yetkilisini işe aldı. Thaya Knight, bu aya kadar SEC komiseri Elad Roisman’ın danışmanıydı. Roisman, görev süresinin bitimine iki yıl kala, Cuma günü görevinden istifa etti.

Thaya Knight müjdeli haberi böyle verdi;

“Cuma SEC‘deki son günümdü. Bu ayrılış acı tatlı olsa da bu hafta Coinbase’deki kamu politikası ekibine katılmaktan çok memnunum. Bu müthiş ekiple harika ve heyecan verici işler yapmayı dört gözle bekliyorum!”

Geçen yıl, Coinbase‘in kamu politikası, kısmen özel bir kripto düzenleyicinin oluşturulmasına odaklandı. Halka açık şirketin hamleleri, Kongre’nin hem yasama hem de yürütme organı eylemi açısından kripto para birimine yönelik düzenleyici odağının kapsamını büyütmesiyle ortaya çıkıyor. Bloomberg, geçen hafta Biden yönetiminin dijital varlıklara odaklanan ve önümüzdeki ay gelebilecek ve muhtemelen federal kurumlardan faydalar ve riskler hakkında girdi isteyeceği bir yürütme emri hazırladığını bildirdi.

Coinbase gelecek regülasyonlar daha şimdiden hazırlık yapıyor.

Bitcoin Yönünü Yukarıya Çevirdi!

Coinbase haberiyle Bitcoin yeniden 36.500 seviyelerine dayandı. Fiyat eğer 35.500 doların üzerinde tutunabilirse bu gerçekten iyi bir gelişme olacak. Piyasadaki korku nihayet kırılmaya başladı diyebiliriz. Bitcoin için önemli 3 gelişme bulunuyor.

  • Son gelen Coinbase haberi SEC’ten transfer içerdiği için pozitif kabul ediliyor. Coinbase artık regülasyonlara karşı elini daha da güçlendiriyor. Uyum süreçlerinde borsaya yardımcı olarak içeriden biri her zaman iyidir. Buna ek olarak 93.000’in üzerinde GBTC hissesinin satışı da önemlidir.
  • Hisse senedi piyasaları güne %2 zararla devam ediyor. Amerika borsaları ciddi kayıplar yaşadı. Bu durum Ukrayna krizinin getirdiği riskten kaçışla bağdaştırılabilir. Ancak yaşanan düşüş kısa vadede Bitcoin’e yarayabilir.
  • FED bu hafta yapacağı açıklamalarda şahin duruşunu değiştirmek zorunda kalabilir. Amerika borsalarının bu denli kan kaybetmesi FED’in en azından bu toplantıda birçok şeyi pas geçmesine sebep olabilir. Bitcoin bu senaryoda yükselişine devam edecektir.

Yazı hazırlandığı sırada BTC 36.150 dolardan alıcı buluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar