X

Sıcak Gelişme: 4,2 Trilyon Dolarlık Şirketten İddialı Bitcoin (BTC) Tahmini! Bitcoin 43.000 Dolar!

Dev şirketlerin artık kripto para ekosistemine giriş yapması sadece zaman meselesi, dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri bugün 2 müjde verdi!
23:00
11 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tüm kripto paraların iki katından daha fazla varlığı yöneten şirket iddialı bir Bitcoin tahmininde bulundu. FMR LLC (Fidelity Investments) Boston, Massachusetts merkezli bir Amerikan çokuluslu finansal hizmetler şirketidir. Yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri ise 4,2 Trilyon doların üzerindedir.

Fidelity ve Bitcoin Tahmini

Edward C. Johnson II tarafından kurulan ve dünyanın en büyük varlık yönetim şirketleri arasında yer alan Fidelity kripto paralarla yakından ilgileniyor. Bugün yapılan açıklamada ise 2022 yılında bir ülkenin daha Bitcoin satın alacağını söylediler. Birçok uzman 2022 yılında El Salvador’un izini takip edecek ülkeleri yakında göreceğimizi söylüyordu. Ancak böylesi büyük bir finans şirketinin da bu görüşü desteklemesi oldukça önemlidir.

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) 42,900 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Fidelity Yatırıma Hazır

Bugün aynı şirketle alakalı gelen diğer önemli bir haber ise şirketin portföy fonlarına Bitcoin ekleyeceğiyle ilgiliydi. Kripto para ekosisteminden daha büyük bir varlık portföyüne sahip olan Fidelity’nin attığı bu adım yeni gelişmelerin de habercisi olabilir. JPMorgan ve BoA gibi dünyanın en büyük finans kuruluşları da müşterilerine kripto para yatırım araçları sunmayı hedefliyor.

Hatta bu alandaki çalışmalarını somutlaştırmak için yüzlerce personel istihdam ediyorlar. ABD bu yıl içinde kripto para regülasyonları konusunda daha somut adımlar atar ve net bir çerçeve oluşturursa artık dev kurumsal fonların kripto paralara girişinde bir engel kalmıyor. ABD borsalarında işlem gören kripto paralarla ilgili çok fazla şirket var. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Bitcoin Vadeli ETF onayı da gelmişti.

Kurumsal yatırımcılar, aile yatırım fonları ve diğer büyük sermaye sahipleri kripto paraların gelecekte daha da değerleneceğini düşünüyor. Milyarlarca dolar değerinde yatırımın kripto para ekosistemine girmesi artık an meselesi gibi görünüyor. Bundan birkaç yıl geriye gittiğimizde ise bu dev şirketlerin “Bitcoin öldü, ölüyor” tarzındaki yorumlarıyla karşılaşıyoruz. Anlaşılan o ki Bitcoin ölmedi ve büyük sermayelerin yaşamlarına devam etmesi için ona ihtiyaçları var.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar