f Şaka Değil, Resmi Açıklama! Garanti BBVA Kripto Para Hizmetleri! › COINTURK

Şaka Değil, Resmi Açıklama! Garanti BBVA Kripto Para Hizmetleri!

Özet

  • Garanti BBVA öğlen paylaştığımız kripto cüzdan iddialarını doğruladı.

  • Webrazzi'ye açıklama yapan ijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer BTC ve ETH için birikim hesabı üzerinde çalıştıklarını söyledi.

  • İddiaya göre banka gelecekte kripto para trade hizmeti de verecek.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
17:39
4 Ağustos 2023

Türkiye’de hizmet veren en büyük bankalardan biri olan Garanti bugün gündeme bomba gibi düştü. Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran şey Webrazzi’nin duyurduğu maildeki detaylardı. Ancak yazı hazırlandığı sırada Garanti BBVA resmi açıklama yaparak iddiaları doğruladı ve daha fazlasıyla ilgili müjdeyi verdi.

Garanti BBVA Kripto Para Hizmetleri

Bankanın kripto cüzdan hizmetiyle alakalı ilk sızıntı sabah gelmişti. Şimdi konuyla ilgili direkt olarak bankadan açıklama geldi. Garanti BBVA‘nın paylaştığı bilgilere göre Garanti BBVA’nın iştiraki olarak kurulan Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş’nin ilk girişimi Dijital Varlıklar A.Ş oldu.

Kripto Birikim Cüzdanı hizmetiyle birlikte müşteriler Bitcoin ve Ethereum (ETH) varlıklarını saklayıp transfer edebilecek. Konuyla ilgili Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer şunları söyledi;

Blockchain teknolojilerine dünya genelinde yoğun bir ilgi var. Yeni finansal teknolojilerin üretimi ve kullanılması alanında ülkemiz birçok konuda önde geliyor. Biz de geçtiğimiz yıl bu alanda içinde bulunduğumuz bölgenin en geniş ekiplerinden birini kurarak önceliğimizi nitelikli, deneyimli ve global ölçekte teknoloji üretebilecek kaynaklar geliştirmeye verdik. Bunun ilk meyvesi olarak da Garanti BBVA Finansal Teknolojiler A.Ş’nin yeni girişimi olan Dijital Varlıklar A.Ş, bir banka iştirakinin ilk organik yatırımı olarak faaliyetlerine başladı. Beta versiyonuyla yayında olan uygulamamız ilk etapta Kripto Birikim Cüzdanı aracılığıyla BTC ve ETH için saklama hizmeti sunacak ve ilerleyen dönemde, genişleyen ürün ve hizmet yapısıyla çalışmalarını sürdürecek.”

Bankalar Kripto Hizmeti Verecek

BlackRock, Fidelity ve diğerlerinin ABD, AB bölgelerinde yaptığı çalışmalar Türk yatırımcıları da heyecanlandırmıştı. Türkiye’de ise bu alanda en büyük somut adımı Garanti Bankası attı. Kripto para yatırımcılarının geçmişte yaşadığı sorunları düşündüğümüzde bankaların kripto hizmet sağlayıcıya dönüşme çabası gerçekten heyecan vericidir. Özellikle birçok banka tarafından dışlanan, borsalara transfer yaptığı için hesapları kapatılan yatırımcıları düşündüğümüzde durum daha da ilginç bir hal alıyor.

Webrazzi’ye göre Garanti BBVA gelecekte kripto para alım/satım hizmeti de vermeye başlayacak. Böylece banka müşterileri tıpkı altın, gümüş, dolar işlemleri gibi kriptoyu da banka üzerinden alıp satabilecek.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI