f Sacramento Kings CTO’su: Bitcoin Fiyatı Yükselince Harcamalar Kesildi! › COINTURK

Sacramento Kings CTO’su: Bitcoin Fiyatı Yükselince Harcamalar Kesildi!

Özet

  • Sacramento Kings Bitcoin'in yükselişinin kendileri için olumsuz olduğunu belirtti.
15:59
21 Kasım 2019

Tam olarak bundan 4 sene önce taraftarların lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ödeme yapmasının önünü açarak kendi alanında bir öncü haline gelen Sacramento Kings, bu girişiminden çok fazla kazanç elde edememiş gibi gözüküyor.

İçerik Rehberi

Bitcoin Yükseldi, Harcama  Azaldı

21 Kasım tarihinde yaptığı bir röportajda Bitcoin ile yapılan alımlar hakkında konuşan Sacramento Kings CTO’su Ryan Montoya, şunları ifade etti:

”Dünyanın dört bir yanından insanlar Kings formaları, biletleri, farklı Kings aksesuarları satın alıyordu. İnsanlar bir NBA takımının Bitcoin kabul etmesi durumundan dolayı çok heyecanlıydı. Arenaya bir adet Bitcoin ATM’si bile koyduk ve o tarihlerde işler oldukça iyiydi. Daha sonra Bitcoin fiyatı 1.200 dolara kadar yükseldi ve insanlar Bitcoin harcamayı ve BTC ile alışveriş yapmayı kesti.”

Kings ilk olarak Bitcoin ödemelerini başlattığında BTC’nin anlık değeri 800 dolar seviyelerindeydi. Montoya ise Bitcoin’in fiyatı artmaya devam ettikçe BTC ile alınan ürünlerin sayısının azaldığına dikkat çekti. Yine de bu konuda umudunu kaybetmediğini belirten ünlü yönetici, Bitcoin’in dört bir yana yayılmasının ve tanınma olarak rekor kırmasının olumlu dönüşler sağlayacağını belirtmekte.

Montoya’nın takımı aslında Bitcoin ve kripto paralar konusunda birden fazla girişime imza atı. Ekip geçtiğimiz ay içerisinde kendi kripto para birimini piyasaya sürdü ve aynı Bitcoin ödemelerinde olduğu gibi bunu yapan ilk profesyonel basketbol takımı oldu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI