X


Rusya’dan Kripto Para Birimi Adına Düzenleyici Adım!

Rusya Merkez Bankası, potansiyel olarak şüpheli dijital para birimi ödemelerini belirlemek için yerel bankalarla yakın çalışmaya başladı.
10:42
18 Eylül 2021

Yerel raporlara göre Rusya Merkez Bankası, şüpheli faaliyetlerle mücadele etmek amacıyla bazı dijital para işlemlerini engellemek de dahil olmak üzere ülkedeki dijital para işlemi faaliyetindeki artışı önlemek için adımlar atacak.

Rusya’dan Engelleyici Adımlar

Rusya Merkez Bankası, potansiyel olarak şüpheli dijital para birimi ödemelerini belirlemek için yerel bankalarla yakın çalışmaya başladı ve “heyecanlı” Bitcoin alımlarını önlemek için dijital para borsalarına gönderilen ödemeleri durdurma talimatı verdi.

Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov bahsi geçen önlemlerin, yatırımcılara daha fazla koruma sağlamak için tasarlandığını ve dijital para piyasasının “sıfırlanma” risklerini ve bunun yatırımcılar üzerindeki etkisinin altını çizdiğini söyledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu hamle bankaların, kripto para borsaları ve diğer dijital varlık hizmetlerini içerenler de dahil olmak üzere belirli işlem türlerine daha fazla dikkat etmeleri için merkez bankası tarafından yayınlanan önceki bir direktifin ardından geliyor.

Rusya ve Kripto Para Birimleri

Merkez bankası, yerel bankalardan bazı müşterilerin hesaplarının bloke edilmesinin yanı sıra şüpheli işlemlere karıştığından şüphelenilen kredi kartları ve e-cüzdanların bloke edilmesini talep etti. Tespit kriterleri arasında, merkez bankasının şüpheli hesapların ana aktörlerinden biri olarak belirlediği belirli bir cüzdana gönderen ve alıcı sayısı da yer alıyor.

Yapılan açıklamalara göre günde 10’dan fazla farklı alıcı ödeyici veya ayda 50’den fazla kişi olması incelemeye tabi olmalıdır.

Rusya Merkez Bankası’nın bunu Rusya içinde büyüyen bir sorun olarak tanımlamasıyla birlikte, kripto para biriminin yasa dışı kullanımlarını engellemek amacıyla yeni öneriler getiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar