reklamı kapat

Ripple’dan Ses Getirecek Bir Ortaklık Daha: XRP Yükselişe Geçti

Ripple bu ortaklık ile adını bir kere daha duyurdu.
20:17
1 Eylül 2020

Ripple’ın en eski ortaklarından birisi olan dLocal tarafından yapılan bir duyuruda, dünyaca ünlü müzik uygulaması Spotify ile işbirliği imzalandığı açıklandı. Spotify ve Ripple ortağı dLocal arasındaki ortaklığın, Latin Amerika içerisindeki Spotify abone tabanının genişletilmesi için yapıldığı belirtiliyor.

Spotify ve dLocal Ortaklığı Kesinleşti

dLocal yöneticisi Alejandro Esperanza konu hakkında yaptığı açıklamada Spotify’in bu bölgedeki potansiyeli fark etmeleri için yardımcı olacaklarını vurguladı. Her bir piyasanın ve bölgenin anlaşılmasının önemli olduğunu belirten Esperanza, bunun olmazsa olmaz bir konu olduğunu vurguladı.

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi ile yapılan bu ortaklığın kendilerini tatmin ettiğini de ifade eden dLocal yöneticisi, XRP fiyatını da harekete geçirdi. XRP/USD işlem çifti  bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %5 yükseliş yaşıyor ve yakında tekrar en büyük üçüncü kripto para birimi haline gelebilir.

Latin Amerika kesinlikle Spotify’ın en hızlı büyüyen piyasalarından birisin oluşturuyor ve ücretli abonelik alan kullanıcıların %21’i bu bölgede bulunuyor. Söz konusu dLocal, 2017 yılında RippleNet üyesi olmuş ve Ripple ile ortaklık imzalamıştı. Bu da dLocal’in bazı ödemeleri blockchain tabanlı yaptığına işaret ediyor.

XRP fiyatı bugün bir nebze durgun olsa da XRP analizine göre yakında hareketlilik daha fazla artabilir. Ripple ortağından gelen bu ortaklık haberi ise XRP fiyatının ihtiyaç duyduğu asıl gelişme gibi görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.