X


Ripple Yorum: XRP Yeni Bir Yükselişe Hazır Mı?

XRP yeniden piyasaya ayak uydurdu.
09:08
9 Şubat 2021

Aralık 2020’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a dava açmasının ardından XRP büyük bir düşüş yaşadı. Fiyat 0,60 dolar seviyelerinden 0,17 dolara kadar geriledi. Bu düşüşün ardından çoğu isim XRP’nin toparlanamayacağını düşünüyordu ama XRP beklenenin tersini yaptı.

XRP Fiyatındaki Hareketler

Özellikle WallStreetBets’in topluluk olarak Dogecoin fiyatını yükseltmesinin ardından Ripple topluluğu da XRP fiyatını yükseltmek için harekete geçti ve bunu başardı. XRP fiyatında önce çok büyük bir yükseliş ve ardından çok büyük bir düşüş yaşandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu büyük fiyat hareketlerinin ardından yine kripto para ekosisteminde XRP’nin bir daha yükselmeyeceği konuşulmaya başladı ancak son fiyat hareketlerine bakılırsa XRP kendisini topladı ve piyasaya ayak uydurmaya başladı.

Ripple Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,48 dolar seviyesinden işlem gören XRP’nin 0,50 dolara yaklaştığı ve son 24 saat içinde yüzde 15’e yakın artış yaşadığı görülüyor. Ancak XRP, topluluğun fiyatı yükselttiği dönemde 0,75 dolara kadar yükseldiği için şu anki seviyesi nispeten düşük kalıyor. 0,75 dolar öncesinde ise fiyatın 0,26 dolar bandında olduğu düşünülürse günümüzdeki fiyat umut veriyor.

Analistler ise XRP’de yükselişin devam edip etmeyeceğinin bu ay gerçekleşecek olarak davanın ilk görüşmesine bağlı olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte XRP fiyatının yeniden kripto para piyasası ile birlikte hareket ediyor oluşu yatırımcılarda umut ışığı yakıyor.

Ripple Rekor Kırabilir Mi?

Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para olan Ripple 2018 yılında 3,84 dolar ile rekor kırdı. Bu sebeple XRP’de rekor seviyelerin görülmesine henüz çok var. Bu noktada da analistlere göre 1 dolar ilk ve en önemli direnç olarak nitelendiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar