X


Ripple (XRP) Önemli Desteği Kaybetti! Yükseliş İhtimali Kaldı Mı?

Ripple (XRP) yeniden yükselebilir mi? Kripto para piyasalarının güncel görünümü!
23:31
20 Eylül 2021

Uzun süredir SEC tarafından başlatılan dava sebebiyle baskılanan fiyat 1 doların üzerine çıkmıştı. Ancak bugün piyasalarda yaşanan genel düşüş XRP’nin 0,90 seviyesine kadar geri çekilmesine sebep oldu. Yıllardır yeni ATH bekleyen Ripple (XRP) yatırımcıları son umutlarını da kaybetmek üzere, çünkü fiyatın 1 doları yeniden aşması kolay olmamıştı.

Ripple (XRP) Düşüyor

Fiyatın yükselişe devam edebilmesi için psikolojik sınır olan 1 dolar ve teknik destek 1,06 seviyeleri son derece önemliydi. Bu seviyelerin kaybedilmesi en azından kısa vadede 1,5 dolar ihtimalini suya düşürmüş gibi görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple (XRP) fiyatının 0,9 dolara kadar düşmesiyle hareketli ortalamalar düşüş sinyali göndermeye başladı. RSI aşırı satış bölgesine indi ve 0,9 seviyesinin kaybedilmesiyle daha ciddi kayıplar yaşanabilir. Gün için 0,87 seviyesi test edildi fiyatın buradan verdiği tepki ile 0,92 dolar şimdilik korunuyor.

Ağustos 11 yani yaklaşık 40 gün önceki seviyelerine kadar düşen fiyatın düşebileceği son nokta 0,70 olarak öngörülüyor. Elbette Bitcoin (BTC)’in durumu fiyatta belirleyici olacaktır. Şimdilik güçlü seviyeleri takip edilmeli.

Piyasaların Genel Durumu

Bitcoin (BTC) 22:00-23:00 saatleri arasında yeniden 42.800 dolar seviyelerini test etti. Alıcıların 42.800 bandında satışları karşılamasıyla fiyatın aşağı yönlü seyri şimdilik durmuş gibi görünüyor. Fiyat 42.500 ile 44.000 dolar arasında yön tayin etmek için çabalıyor.

Çarşamba günü FED’in tahvil alımlarıyla alakalı açıklamaları olacak. Eğer ılımlı görüş bildirilir ve karar önümüzdeki toplantılara ertelenirse en azından fiyat üzerindeki baskı bir nebze gevşeyebilir. Evergrande bugün kripto para yatırımcılarının da ana gündem maddesi oldu. Çinli gayrimenkul devinin düştüğü zor durum neredeyse tüm borsaları olumsuz etkiledi. Yatırımcılar muhtemel çöküşe karşı daha güvenli alternatiflere yöneliyor. Kripto paralar da yüksek riskli yapısı gereği bu kaçıştan payını aldı. Özellikle pandeminin yeniden küresel ekonomi üzerinde olumsuz baskısını artırması ve kapanmaların başlama ihtimali kriptoları tehdit ediyor.

PlanB tarafından 20 Haziran tarihinde açıklanan Eylül hedefini gördük. Sosyal medya fenomeni Bitcoin üzerine uyguladığı S2F grafiğine dayanarak bu ay 43.000 doları hedefliyordu. Önümüzdeki ay için öngördüğü fiyat ise 63.000 dolar ve üzeridir. Ancak Eylül başında PlanB 43.000 dolar hedefinin hesaplamadaki bir hata sebebiyle (mevcut BTC fiyatı yüksekti) çıkmış olabileceğini açıklamıştı. Yani bu öngörülerin tutmama ihtimaline karşı, tanınmış analistin bahaneleri olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar