Ripple ve PayPal Destekçileri Birbirine Girdİi!

XRP mi yoksa PayPal mı daha hızlı kıyaslaması, tartışmaya yol açtı.
23:00
13 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zaman zaman aralarında ufak atışmalar yaşanan XRP yatırımcıları ile PayPal destekçileri, bu sefer Twitter üzerinde hangi yöntemin uluslararası para transfer sistemi için daha verimli olacağı konusunda adeta birbirine girdi.

XRP, PayPal’dan Yavaş Mı?

Olay aslında ünlü Bitcoin yatırımcısı Tone Vays’ın yayınladığı bir tweet ile başladı. Vays, ilgili tweet içerisinde Ripple’ı çok yavaş olması ile dolaylı yoldan eleştirirken, bunu PayPal ile kıyasladı.

Tone Vays, XRP’nin sadece PayPal’dan daha yavaş olmakla kalmayıp, aynı zamanda borsa riskine ve fiyat volatilitesi riskine sahip olduğunu da dile getirdi. Tabii ki XRP yatırımcılarının cevapları gecikmedi ve XRPistful isimli kullanıcı PayPal ile yaptığı ödemeyi elde etmek için tamı tamına 3 gün beklediğini ve buna ek olarak devasa bir komisyon ödemek zorunda bırakıldığını vurguladı.

Ripple, kurduğu blockchain tabanlı ödeme ağı ile PayPal gibi ödeme devlerine rakip olsa da, hala kullanıcı sayısı açısından geriden gelmekte. XRP ve Ripple ödeme firmalarının yanı sıra Bitcoin gibi diğer kripto para birimleri ile kıyaslansa da, uzmanlar XRP’nin Bitcoin ile kıyaslanacak seviyede olmadığını vurgulamışlardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER