Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:00
30 Temmuz 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 30.07.2018)

Hazırlamış olduğum grafikler GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

XRP’ nin bu haftaki hareketi son zamanlarda göstermiş olduğu en durağan performansı niteliğindeydi. Fiyat hareketinin minimum seviyede dalgalandığı bu haftada XRP, 0,45$ seviyesinden başladığı haftayı yine 0,45$ seviyesinden kapadı. Şimdi XRP yatırımcıları için epey sıkıcı geçen bu haftada oluşan teknik olayları inceleyelim.

Açıkçası XRP’ nin bu haftaki teknik gelişmeleri için söylenecek pek bir şey yok diyebilirim. Yine de grafiğe baktığımızda fiyatın tüm hafta boyunda C (0,45$) trendinin desteğinde seyrettiğini görüyoruz. Ayrıca ikinci grafiğimizde de fiyat, mini bir yükselen trendi takip ederek hareketini sürüyor. Bu mini yükselen trendin eşliğinde F düşen trendi yukarı yönlü kırılmış. Ancak bu kırımın güçlü olarak gerçekleştiğini söyleyemeyiz. RSI tarafında fiyat hareketine paralel olarak yatay görünüm mevcut. Hacim tarafında ise belirgin bir azalma söz konusu. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

XRP, BTC’nin yükselen hareketi karşısında yatay harekete devam ederek dolar bazında konumunu korumaya devam ediyor. XRP’ nin bu yatay seyrinin boğa piyasası için hazırlık safhası olduğunu düşünüyorum. Nitekim XRP’nin geçmişteki boğa piyasası hareketi öncesinde de benzer yatay hareket sergilediğini görmekteyiz. Ancak bu belirsiz dönemlerde her duruma karşı tedbiri elden bırakmamak gerekir. XRP için mevcut durumda C (0,45$) üzerinde olumlu seyrin devam edeceğini düşünüyorum. Ayrıca geçtiğimiz hafta bahsettiğim üçlü dip formasyonu da 0,42$ seviyesi aşağı kırılmadığı müddetçe geçerliliğini koruyacaktır. Olumlu piyasada FIBO2 0.236 (0,54$) seviyesi ilk direnç bölgesi olarak takibimizde olmalıdır. Müteakip direnç bölgesi ise B (0,60$) seviyesi olacaktır. Fiyatın B (0,60$) seviyesini geçmesi halinde önceki analizlerimde de belirttiğim üzere güvenli bölgede olunacağını ve XRP’ ye ilginin artacağını değerlendiriyorum. Mevcut durumda hacim tarafında azalma olması, piyasanın karar aşamasına yaklaştığı ile ilgili bizlere fikir vermektedir. Dolayısı ile piyasanın karar verdiği yöne doğru hacim artışı olacağını değerlendiriyorum.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER