X

Ripple CTO’su Hangi Altcoin’lerde Ne Kadar Kaybettiğini Açıkladı!

Ripple CTO’su bazı altcoin yatırımlarının felaketle sonuçlandığını dile getirdi.
09:32
11 Kasım 2020

Kripto para yatırımları sayesinde zengin olan insanlar olduğu gibi büyük kayıplar yaşayanlar da var. Her ne kadar kayıpları yüzünden batmamış olsa da Ripple’in Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz da altcoin’lere yatırım yaparken 300.000 dolardan fazla kaybettiğini açıkladı.

“300.000 Dolar Kaybettim”

Aslında Schwartz kendisine yöneltilen, “Bitcoin ya da herhangi bir kripto para birimi yatırımı yaparken hiç kaybettiniz mi?” sorusunu yanıtladı. CTO yaptığı bazı yatırımların çok kötü olduğunu ve bazı yatırımlarının da sıfırlandığını dile getirdi.

Ripple CTO’su konuyla ilgili açıklamalarında, “Felakete dönüşen epeyce kripto para satın aldım.” ifadelerini kullandı ve konuşmasını, “Sadece tamamen değersiz hale gelen token’larla ilgili toplam zararım 300.000 doların biraz üzerinde.” sözleri ile devam ettirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Schwartz kötü tercih olarak nitelendirdiği ve kendisine kaybettiren token’ları arasında, Blocktix (TIX), DICE, Flash (FLASH), Vezt (VEZT), Amp (AMP), Signal Token (SIG), Bee (BEE), Kind Ads Token (KIND), Pryze (PRYZ), KudosCoin (KUDOS) ve Neuron (NRN) olduğunu ifade etti.

Gerçekten Schwartz’ın bahsettiği token’lara bakıldığında altcoin’lerin çoğunun 2017 ve 2018’de sıfıra düştüğü görülüyor.

CTO’nun Büyük Pişmanlığı

Kötü tercihlere bakıldığında Ripple, Schwartz Baş Yatırım Sorumlusu olmadığı için şanslı gibi görünüyor. Çünkü CTO Ekim ayında yaptığı bir açıklama ile 2012 yılında yüklü XRP ile bunun devamında 40.000 Ethereum (ETH) sattığını da açıklamıştı. Eğer CTO o dönemde ETH’larını satmasaydı ve bugün 454 dolardan satış yapsaydı kripto para yatırımlarının değeri 18 milyon doların üzerinde olacaktı.

Bunlara ek olarak Schwartz o dönemde yaptığı açıklamalarda her ne kadar miktarlarını belirtmese de 750 doların Bitcoin (BTC) ve 0,10 dolardan XRP sattığını dile getirdi.

Bunun yanı sıra birçok önde gelen yatırımcının BTC’nin yanı sıra altcoin yatırımları da bulunuyor. Örneğin; milyarder Tim Draper, Eylül ayında 30.000’den fazla BTC’ye ek olarak Bitcoin Cash (BCH), XRP, Tezos (XTZ) ve Aragon‘a (ANT) yatırım yaptığını açıklamıştı.

Tecrübeli yatırımcılar için portföyü çeşitlendirmek oldukça önemli bir durum. Bu sebeple çoğu büyük yatırımcı portföylerinde Bitcoin ile birlikte altcoin’lere de yer veriyor. Ancak kripto para piyasası çok volatil olduğu için zaman zaman token’larda ciddi düşüşler görülüyor.

Yatırımcılara göre eğer token’ın arkasındaki projeye güveniliyorsa uzun vadeli yatırım yapmanın bir sakıncası yok. Ama eğer proje güven vermiyorsa hemen o kriptolardan uzaklaşılması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar