reklamı kapat

Ripple ”Birden Çok” Firmaya Yatırım Yapmayı Planlıyor!

Ripple yeni yatırımlar yapacağını ima ederek yatırımcılara müjdeyi verdi.
17:00
9 Ağustos 2019

Dünyanın toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda olan XRP‘nin arkasındaki blockchain firması Ripple, yeni ortaya çıkan bir iddiaya göre MoneyGram‘a yaptığı 30 milyon dolarlık yatırım sonrası başka firmalara da yatırım yapmanın peşine düştü.

Yahoo Finance’a konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konu hakkında yaptığı açıklamalarda şu an için güçlü bir pozisyonda olduklarını ve işlerinin güçlü bir biçimde büyümekte olduğunu, ellerinde kuvvetli bir bilanço tablosu tutup bununla avantajlarını sergilemek istediklerini vurguladı. Garlinghouse tam olarak nerelere veya hangi alanlara yatırım yapacağı bilgisini paylaşmadı ve bunun aksine ”biz her zaman tahmin edilmesi çok ama çok zor bir firmayız” ifadesini kullandı.

Ripple geçtiğimiz Haziran ayında MoneyGram’a 30 milyon dolarlık yatırım yapmış ve önümüzdeki iki ay içerisinde 20 milyon dolarlık ek yatırım yapacağını açıklamıştı.  MoneyGram CEO’su Alex Holmes geçtiğimiz hafta firmanın Ripple’ın xRapid tabanlı ödemeleri başlattığını ve bunun sınır ötesi ödemeler için XRP kripto para birimini kullandığını açıkladı.

XRP Sabit Mi Kalacak?

Bir zamanlar toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi unvanını bile elde eden XRP ne yazık ki 2019 yılında Bitcoin (BTC) kadar güçlü bir ralli elde edemedi ve basın saatine göre 0.30 dolardan kendisine alıcı bulmakta. XRP’nin bu durgun hali birçok yatırımcıyı endişelendirse de firma ikinci çeyrek satışlarında %48’lik bir artış yakalamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.