reklamı kapat

Ripple 1 Milyar Adet XRP’nin ”Kilidini Açtı”

Ripple, 1 milyar adet XRP'nin daha kilidini açtı.
11:00
2 Haziran 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki XRP, özellikle dünyanın en büyük bankalarından birisi olan JP Morgan‘ın kendi kripto para birimini piyasaya süreceği ve bunu aynı Ripple‘ın yaptığı gibi bankalar arası ödemeler için kullanacağını açıklaması sonrası nispeten yatay bir grafik çizmekte. İlgili JP Morgan haberine buradan ulaşabilirsiniz.

1 Milyar XRP Piyasaya Sürüldü

Buna rağmen geçtiğimiz günlerde %10 ve üzeri artış yaşayan XRP, 1 Haziran tarihinde Whale Alert hesabının radarına takıldı. Büyük çaplı kripto para transfer işlemlerini yakalayıp rapor eden Whale Alert’ın aktardığı bilgilere göre, Ripple’ın ana cüzdanında bulunan 1.000.000.000 adet XRP’nin kilidi açıldı ve bunlar piyasaya sürüldü.

Söz konusu miktarda XRP’nin değeri ise yaklaşık olarak 435 milyon dolar seviyelerinde. Aslında Ripple bunu her ay düzenli olarak farklı miktarlarda gerçekleştirmekte. Escrow cüzdanından aktarılan XRP’ler ise çeşitli projeleri fonlama ve Ripple ekosistemine katkı yapma gibi amaçlarla kullanılıyor. Şirket tarafından yayınlanan orijinal rapora göre ise kullanılmayan coin’ler daha sonra tekrardan escrow hesabına aktarılmakta.

Ripple geçtiğimiz 1 Mayıs tarihinde de direkt olarak escrow hesabından 1 milyar adet XRP işlemi yapmıştı. Ancak Mayıs ayından bu yana ne kadar XRP’nin kullanıldığı ve kullanılmayan kaç tanesinin geri escrow hesabına aktarıldığı bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.