X


QPC’den BTC Volatilitesi İle İlgili Çarpıcı Yorumlar!

Son birkaç günde Bitcoin'in volatilitesinin geçmişte kaldığını söyleyenleri haksız çıkaracak derecede fiyat oynaklıkları yaşandı. Peki bu volatilitenin perde arkasında neler var. Olası bir kripto para rallisi engellenmeye mi çalışılıyor?
14:30
11 Eylül 2021

Kripto para dünyasındaki fiyat volatilitesinin yüksek olması, hiç şüphesi olmayan bir gerçekliktir. Bazıları bu volatilitenin geçmişte kaldığını düşünse de Bitcoin daha birkaç gün önce piyasadaki altcoinleri de peşine katarak ciddi bir değer kaybı yaşadı ve 45.000 dolar seviyelerinin altında işlem görmeye başladı.

Konuyla İlgili Bir Yorum da QPC’den Geldi

Piyasadaki birçok analist, yatırımcı bu düşüşe farklı nedenler gösterdi. Singapur merkezli bir kripto para fon firmasının yakın tarihte attığı bir tweet de buna bir örnek. Tweette , bu volatilitenin sürmesinde ABD’nin büyük bir rol oynadığı yazıyordu. QCP Capital, Bitcoin ETF onaylarındaki gecikmenin, Coinbase ve SEC’i içeren bölümle birleştiğinde, “çılgın kripto para rallisini engelleyebileceğini” savundu. Amerika Birleşik Devletleri SEC, Bitcoin ETF onaylarıyla ilgili bir kararı uzun süredir erteliyor. Bazı çevreler Ekim ayında onaylanacağına inansa da, QCP Capital o kadar iyimser değil.

“SEC’in Bitcoin ETF’si hakkındaki olumsuz yorumları, piyasanın bunu ne kadar fiyatladığını gösterdi ve piyasada, Ekim ayına kadar onaylanacağına dair söylentiler var (bunun nereden geldiğinden hala emin değiliz).”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

QPC Endişelerini Dile Getirdi

Kanada gibi yerlerde çok sayıda başarılı Bitcoin ETF uygulamasına rağmen, SEC kararlılığını koruyor. SEC Başkanı Gary Gensler birkaç hafta önce spot ETF yerine vadeli işlemlere dayalı bir Bitcoin ETF’yi tercih edeceğini söylese de konuyla ilgili henüz bir aksiyon alınmadı. Bu gecikme kripto para piyasasını etkileyecek. QCP, ETF hakkındaki haberlerin ilerleyen zamanlarda da yatırımcılar üzerinde etkisi olacağını söylüyor.

QCP, SEC’in bir lending (borç verme) hizmetini hayata geçirmesi durumunda Coinbase’e dava açmak ile tehdit eden bazı açıklamalar yaptı. QPC, Coinbase gibi bir kurumun tehdit edilmesinin kripto para endüstrisi için iyeye işaret olmadığına inandıklarını söyledi ve konuyla ilgili endişelerini tekrardan yineledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar