Reklam

Piyasaya Güncel Bakış: Son 24 Saatte En Yüksek Oranlı Değer Artışı Kaydeden Kripto Para Birimleri!

Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin'in 32.000 dolar seviyelerine yaklaşması ile birlikte değer artışlarına hız kazandırdı.
10:21
31 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), yeni haftaya yükseliş ile başladı ve kaydettiği son değer artışları ile birlikte 32.000 dolar seviyelerine yaklaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki bu değer artışlarının ardından yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 2.000 dolar seviyelerine yaklaştı. Ayrıca kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,37 trilyon dolara ulaştı.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Bitcoin’in 32.000 dolar seviyelerine yaklaşması ile birlikte bazı kripto para birimleri son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde çift haneli değer artışları kaydetti. Waves (WAVES), %50’yi aşan bir değer artışı kaydederek 8,2 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, Cardano (ADA) ise ortalama %25’lik yükselişi ile 0,65 dolar seviyelerine ulaştı. Axie Infinity (AXS) de son 24 saatte ortalama %23’lük bir değer artışı kaydetti ve 25 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ayrıca Aave (AAVE), Helium (HNT) ve Near Protocol (NEAR) da kaydettikleri çift haneli değer artışları ile birlikte CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar arasında yer aldı.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in günün erken saatlerinde 32.000 dolar seviyelerine yaklaşması ile birlikte değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 2.000 dolar seviyelerine yaklaştı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,37 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca kripto para piyasasındaki volatilite de son günlerde önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 300 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar