reklamı kapat

Piyasadaki Düzeltme, 56 Milyar Dolarlık Düşüşe Mal Oldu

Kripto para piyasasının toplam değeri, kripto paralardaki düzeltme hareketi ile düşüşe geçti...
12:00
29 Haziran 2019

Kripto para piyasasının toplam değeri Perşembe günü 387 milyar dolara ulaştı ve bu seviyeden sonra kaçınılmaz olan düzeltme hareketi başladı.

Piyasa Düzeltmesi

Perşembeden itibaren Bitcoin ve kripto para piyasası ciddi bir düşüş tablosu çizmeye başladı. Bitcoin son 15 ayın en yüksek seviyesi olan 13.800 dolara yükseldikten sonra bir düzeltme hareketi başladı ve yaklaşık olarak %25’lik bir düşüşle fiyat 10.300 dolara kadar geriledi. Dün gece geç saatlerde 12.300 dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin hafta sonuna 11.800 dolar bandından başladı.

Bitcoin’in destek seviyesi olduğu düşünülen 11.500 doların altına düşmesinin daha büyük bir düzeltme dalgası başlatacağını düşünen analistler var. Analistlere göre, bu seviyeden sonra fiyat 9.500 bandına kadar düşebilir. Ancak bu düzeltme daha büyük bir birikim aşamasına yol açacağı için piyasa için daha iyi olabilir ve daha büyük bir boğa koşusunu başlatabilir.

Twitter’daki ünlü kripto yatırımcılarından “SalsaTekila” da 9.000 dolar seviyesine bir geri dönüşün olabileceğini düşünen analistler arasında yer alıyor. SalsaTekile, yaptığı bir paylaşımda “Daha çok kan dökülecek” açıklamasını yaptı.

Öte yandan yine Twitter’da tanınmış analistlerden olan Big Cheds de Bitcoin’in 9.100 dolara kadar düşeceğini bu noktadan sonra büyük bir boğa koşusunun başlayacağını ifade etmişti.  

Bunun yanında analist Luke Martin biraz daha olumlu düşünüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

BTC burada bir destek noktası bulur ve yükselişe geçerse, Xi ve Trump’ın Bitcoin sayesinde yeniden ticaret anlaşmaları yapmaya başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.

 

Piyasa Değeri

Toplam kripto piyasası değeri Perşembe gününden bu yana 56 milyar dolar küçüldü. Şu anda toplam değer 335 milyar dolar seviyesinde seyrediyor. Dün daha düşük seviyelerin görüldüğü göz önüne alındığında bu artışın olumlu olduğu ifade edilebilir.

Bitcoin ve piyasa değerinin yanı sıra Bitcoin yakaladığı yükseliş performansını yakalayamayan altcoin’ler BTC ile düşüşe geçti. Altcoin’lerde deyim yerindeyse adeta bir kıyım yaşandı. Çoğu altcoin %10 ile %20 arasında değer kaybetti. Ancak şu anda Bitcoin’de olduğu gibi altcoin’ler de yeşile dönmeye başladı.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun