Önemli: Tarihte 4’üncü Kez Oluyor! Bitcoin ve Kripto Paralar Artık Hazır!

Tarihte çok nadir görülen bir sinyal belirdi. Kripto para piyasaları çok büyük bir harekete hazırlanıyor olabilir.
16:10
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Şimdiye kadar sadece üç kez bu sinyal Bitcoin için uyarıda bulunmuştu ve şimdi dördüncü kez aynı şey yaşanıyor. Tarihsel veriler geleceğe dair kesin sonuçlar göstermez ancak bugüne kadar 4 yıllık döngüler ve odak noktasındaki on-chain metrikler bize hep yükselişi önceden haber verdi. Şimdi yine aynı şeyi söylüyor.

Bitcoin (BTC) Yükselecek Mi?

Ayılar 2022 yılında sadece açığa pozisyonu açarak kazanç elde etmenin kolay yolunu bulmuştu. Ancak Ocak ayından bu yana işler onlar için kötüye gidiyor. Yüz milyonlarca dolarlık pozisyon tasfiye edildi ve Bitcoin devasa taleple birlikte saatler içinde %10’a varan yükselişler yaşıyor. Bu bize gelecekte daha büyük bir hareketin beklenebiliyor olacağını düşündürüyor. Yükseliş hissiyatı piyasadaki birçok uzmana da yayıldı.

Kripto piyasası analisti Mohit Sorout, 16 Şubat’ta yaptığı paylaşımda Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) Göstergesinin artık yaklaşan boğa piyasasına işaret ettiğini söylüyor. Uzun zaman dilimlerinde yükselişe geçen en son Bitcoin metriği olan DCA, büyük Bitcoin yatırım çevrelerinin bile dikkatini çekiyor. Sorout yorumlarında “Bugün bu sinyal 4. kez şiddetli bir boğa piyasasına işaret ediyor” diye yazdı ve olayı “tüm btc yükseliş sinyallerinin anası” olarak tanımladı.

Kripto Para Boğası

10T Holdings’in kurucusu ve CEO’su Dan Tapiero, Sorout’un bulgularının büyük bir al sinyali olduğunu söyledi. Cubic Analytics’in kıdemli piyasa analisti Caleb Franzen ise Bitcoin’in altı ayın en yüksek seviyelerine yaptığı son yolculuğun “başarısız bir kırılmayı” temsil ettiği konusunda uyarıda bulunuyor. Kral kripto para biriminin gerçekten trend dönüşünü teyit edebilmesi için geçtiğimiz yılın büyük bölümünde direnç olarak çalışan seviyeleri geçmesi gerekecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı yazı hazırlandığı sırada 23.800 dolarda buluyor. Kripto paraların kümülatif değeri 1,15 trilyon doları aşamadı ve şimdi 1,05 trilyon dolar seviyesine geri çekilme riski bulunuyor. Kısa vadede Bitcoin’in 24.200 dolar üzerinde kapanışlar yaparak konsolide olması altcoinler için %30’u aşan kazançlara neden olabilir. Birçok altcoin halen Bitcoin’in 22.000 dolarken olduğu seviyelere yakın alıcı buluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar