Ödeme Devi Visa Yetkilisinden Açıklama: Toplamda 60’tan Fazla Kripto Platformu İle Ortaklık Kurduk

Visa'nın kripto departmanı başkanı Sheffield, yakın zamanlı bir röportajında kripto para ekosistemini desteklemek amacıyla yürüttükleri çalışmalara değindi.
09:45
22 Aralık 2021
Visa, Dijital Para Birimleri İçin Merkezi Blockchain Sistemini Başlatıyor!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ödeme devi Visa’nın kripto para birimi işlerinden sorumlu baş yöneticisi, kullanıcıların dünya çapında 80 milyon ticaret lokasyonunda dijital para birimleri ile işlem yapabilmesini sağlamak amacıyla kart programları başlatmak amacıyla, şirketin toplamda 60’tan fazla önde gelen kripto platformu ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu alanda önemli bir ivme kazandıklarını söyleyen yetkili, kripto para ekosistemini çeşitli şekillerde desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Yetkili, Kripto Platformları İle Kurdukları Ortaklıkları Anlattı

Visa’nın kripto departmanı başkanı Cuy Sheffield, Pazartesi günü yayınlanan NDTV ile gerçekleştirdiği röportajında ödeme devinin dijital varlıklara ilişkin yürüttüğü çalışmalara değindi. Kripto para alanındaki çalışmaların ölçeğini ve kapsamını önemli ölçüde genişlettiklerini ifade eden Sheffield, şirkette de bu alanda faaliyet gösteren çalışan sayısının önemli ölçüde artış gösterdiğini söyledi.

Sheffield, bu bağlamda toplamda 60’tan fazla kripto platformu ile ortaklık kurduklarını açıkladı:

“FTX, Blockfi, Crypto com, Coinbase ve Binance gibi önde gelen 60’tan fazla kripto platformuyla, dünya çapında 80 milyon satıcı noktasında kullanıcıların dijital para birimleri ile işlem yapabilmesini sağlamak amacıyla kart programları başlatmak üzere ortaklık kurduk.”

Sheffield: Kripto Ekosisteminde Köprü Görevi Görmek İstiyoruz

Yetkiliye, başta şirketin açıklamaları bağlamında Hindistan başta olmak üzere çeşitli ülkelerde kripto danışmanlık hizmeti başlatıp başlatmayacakları soruldu. Visa‘nın kripto departmanı başkanı, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Visa olarak, dünyanın neresinde olursa olsun müşterilerimize kripto danışmanlık hizmetlerimizi sunmayı amaçlıyor ve şu anda düzenlemelerin bu tür işlemlere izin verdiği pazarlarda hizmet sunuyoruz.”

Sheffield, şirketin 80 milyon ticaret lokasyonu ve 15.000’den fazla finansal kurumdan oluşan küresel ağı ile kripto ekosisteminde bir köprü görevi görmek istediklerini ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar