Ne Bitcoin Ne Altcoin’ler! Milyarder Yatırımcı “Asrın Fırsatı” Diyerek Paylaştı!

Milyarder girişim kapitalisti ve erken Bitcoin (BTC) yatırımcısı Chamath Palihapitiya, ortaya çıkan bir dizi trendin yatırım kariyerinin en büyük fırsatını sunduğuna inandığını belirterek dikkat çeken bir çıkış yaptı.
12:03
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyarder girişim kapitalisti ve erken Bitcoin (BTC) yatırımcısı Chamath Palihapitiya, ortaya çıkan bir dizi trendin yatırım kariyerinin en büyük fırsatını sunduğuna inandığını belirterek dikkat çeken bir çıkış yaptı.

“Kilit Küresel Konulara Odaklanacağım”

Wharton School’da düzenlenen bir sohbet toplantısında konuşan Social Capital CEO’su Chamath Palihapitya, önümüzdeki yirmi yıl boyunca tüm zamanını kilit küresel konular üzerinde çalışarak geçireceğini açıkladı. Palihapitiya, konuşması sırasında “Bu yangın hortumunu yönlendireceğim yer burası. Burası tam olarak enerji üretimi sorunları, hesaplama sorunları, yaşam bilimleri sorunları… Muhtemelen üzerinde çalışılacak daha büyük herhangi bir şey yok.” dedi.

Palihapitiya’nın Menlo Park merkezli yatırım şirketi Social Capital, yaşam bilimleri, temiz enerji ve teknoloji sektörüne odaklanan insan sağlığının yanı sıra çevreyi de iyileştirmeye odaklanan ürün geliştirme, strateji ve gerçekleştirme konularında güvenilir bir şirket olan Syapse, elektrikli bataryalarla çalışan otobüsler geliştirmeyi hedefleyen bir şirket olan Proterra ve yapay zeka alanındaki iş yüklerini kolaylaştırarak hızlandırmayı amaçlayan bir şirket olan Groq gibi şirketlere bir dizi yatırım yapmış durumda.

Ünlü milyardere göre, bu sorunların ele alınması, yatırımcılar arasında trilyonlarca dolarlık servet yaratabilir. Trendleri anlayanların inanılmaz derecede müreffeh ve zengin olacağının altını çiziyor. Ayrıca bu sorunların, on yıldan uzun bir süre önce BTC‘nin 100 dolar civarında işlem gördüğü dönemde yaptığı Bitcoin yatırımından daha büyük bir fırsat sunabileceğini belirterek şunları söyledi:

Hislerim bana bunun yatırım kariyerimin en büyük fırsatı olduğunu söylüyor ve daha önce hiç böyle hissetmemiştim. Bitcoin hakkında bile böyle hissetmiyordum. 2011’de bu şeylerin yüzde 5’ine sahip olan biriydim. Bunun kazanacağını bildiğim zamanlarda bile dolar-maliyet ortalamam 90 ya da 100 dolar civarındaydı. Size söylüyorum, bunların yanında Bitcoin’in yükselişi çok sönük kalacak.

Bitcoin’in Etkileyici Yükselişi

En büyük kripto para Bitcoin, 10 Kasım 2021 tarihinde 68 bin 789 dolarla kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesin (ATH) yüzde 65,94 altında işlem görüyor olsa da 2011 yılındaki fiyatına kıyasla yüzde 23 bin 500’e varan bir oranda değer kazanmış durumda.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre BTC, bu yazının hazırlandığı sırada gün içinde yüzde 1,12 yükselişle 23 bin 404 dolardan el değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar