X


NBA Ekiplerinden Dallas Mavericks, Dogecoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

Dallas Mavericks, Dogecoin'i ödeme yöntemi olarak kabul edecek.
23:01
4 Mart 2021

NBA takımı Dallas Mavericks, hem maç biletleri hem de ürün satışları için Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Teksas takımı Mavericks’in sahibi Mark Cuban yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

Bunu yapmayı seçtik çünkü iş dünyasında bazen eğlenceli, ilgi çekici şeyler yapmanız gerekir. Yaptığımız şey umarım markamıza katkıda bulunur. Dogecoin’i bugün, yarın ve sanırım sonsuza dek kabul edeceğiz.

Mark Cuban’ın Kripto Para Dünyasına İlgisi

Mavs sahibi Mark Cuban, son zamanlarda kripto para birimleri ve Blockchain konularına sıcak yaklaşımıyla biliniyor. ABD’nin ünlü reality şovlarından biri Shark Tank’ta Cuban, Ethereum Ağı’na olan ilgisinden bahsetti.  Ayrıca son zamanların en popüler karşılaştırması Bitcoin (BTC) ve altın konusunda ise Bitcoin’i tercih edeceğini açıkladı. Bununla beraber Cuban, şimdi başka bir kripto para birimine ısınıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ek olarak Dallas Mavericks, ilk olarak Bitcoin’i 2019 yılında kabul etmeye başladı. Dahası, maç biletleri ve ürün satışları için Ethereum (ETH) ve diğer bazı kripto para birimlerini de kabul ediyor.

Dogecoin Popülaritesi Her Geçen Gün Artıyor

Bazı uzmanlar, Dogecoin’in ciddi mali kazançlar yerine internet kültürüne uyum sağlamak isteyen insanlar için uygun olduğunu düşünüyor. Cuban Dogecoin’i merak eden insanlara ilginç bir tavsiyede bulundu. Ünlü milyarder şunları aktardı: ” TikTok’ta Doge’yle ilgili konuşan bir sürü genç var. Onlara sorun ve konuşun. “

Ayrıca Dogecoin, şubat ayında Twitter’da hakkında en çok tweet atılan kripto para birimi oldu. Dogecoin için bir Musk parantezi açmak gerekirse başarılı iş insanı, Twitter üzerinden insanları Doge satın almaya teşvik ediyor. Dahası, Musk Dogecoin tweet’lerine devam edecek gibi görünüyor. Haberimizin yazıldığı sırada Dogecoin 0,048 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar