reklamı kapat

NASDAQ CEO’sundan Umut Verici Açıklamalar

14 Mayıs 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Finans dünyası kripto paralar konusunda ikiye bölünmüş durumda. Warren Buffet, Charlie Munger gibi finans dünyasının önde gelen bazı isimleri Bitcoin’i fare zehiri olarak tanımlıyor. Diğer yandan bu görüşe katılmayan uzmanlar da bir hayli çoğunlukta. Dünyanın ve ABD’nin en büyük borsalarından Nasdaq”in CEO’su Adena Friedman kripto paraların ekonomi dünyasının geleceği olacağına inanıyor. Bu konudaki görüşlerini de zaman zaman hiç çekinmeden belirtiyor.

9 Mayıs’ta CNN’e verdiği röportajda Blockchain teknolojisi ve kripto paraların ekonomideki değişimin en önemli öğelerinden olacağını ifade eden Friedman, gelecekte dağınık defter teknolojisiyle birlikte kripto paraların finansal sistemde etkin bir şekilde kulanılacağını belirtti.

Teknolojiyle birlikte herşey çok hızlı değişiyor. Bizim işimiz ise yeniliklere ayak uydurmak, onları benimseyerek sektörümüze taşımak. Önümüzdeki 10 yıl ve daha sonrasında başarımızın devamlılığını sağlamak. Bir ortağımızla birlikte kripto paralar için vadeli işlem sözleşmeleri üzerinde çalışıyoruz. Risk yönetimi testleri üzerinde çalışarak doğru protokolleri araştırmaya devam ediyoruz. Yeterli talep olurasa ürünü ortaya çıkaracağız.

Carlyle Group’un eski bir yöneticisi ise Blockchain teknolojisinin geleneksel finans sistemine entegre edilmesiyle endüstrideki risklerin ve maliyetlerin de en aza indirileceğini belirtti.

Yapay zekayla ilgili heyecan verici çalışmalar var. Aynı şekilde finans sektöründe de. Blockchain teknolojisi riskleri en aza indirerek. Böylelikle bankaların sırtına binen yük hafifliyor. Bu oldukça heyecan verici!

Kripto paraların geleneksel para birimlerinin bir sonraki versiyonu olduğunu belirten Friedman piyasadaki altcoinlerin bir kısmının düzenlemeler sonrası yok olacağını iddia etti. Friedman ayrıca küresel ödeme yöntemi olarak dijital paraların geleneksel para birimlerinden daha iyi bir alternatif olduğunu düşünüyor.

Nasdaq CEO’su 25 Nisan 2018’de çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Friedman Dijital para endüstrisindeki olası düzenlemelerin ardından kripto para borsası açmaya sıcak baktıklarını ifade etmişti.

Blockchain teknolojisi ve kripto paraların ekonominin bir sonraki adımı olduğuna inanıyorum. Fakat yapılacak düzenlemelerin ardından birçok Altcoin yok olacak. Şu anda piyasada 1500’ü aşkın kripto para var. Önümüzdeki yıllarda kaçı hayatta kalabilecek göreceğiz.

Kaynak: Btcmanager

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.