X


Monobank Ukrayna’da Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Monobank yöneticisi Gorokhovsky’nin yaptığı açıklamaya göre yeni yapılan entegrasyon sayesinde Monobank kullanıcıları bir banka kartı vasıtası ile çok kolay bir şekilde Bitcoin alıp satabilecek.
21:43
5 Temmuz 2021

Ukrayna’da dijital banka olarak faaliyet gösteren Monobank, Bitcoin banka kartını bu ayın sonunda piyasaya sürmek için Ukrayna Ulusal Bankası’ndan onay istiyor.

Monobank kurucu ortağı Oleg Gorokhovsky pazartesi günü yaptığı açıklamada, Ukraynalı dijital bankacılık uygulaması Monobank’ın bir kripto para ticaret platformuyla yapılacak olan pilot entegrasyonunu tamamladığını duyurdu.

Monobank Kullanıcıları Artık Bitcoin Alıp Satabilecek

Monobank yöneticisi Gorokhovsky’nin yaptığı açıklamaya göre yeni yapılan entegrasyon sayesinde Monobank kullanıcıları bir banka kartı vasıtası ile çok kolay bir şekilde Bitcoin alıp satabilecek. Gorokhovsky, Monobank’ın bu yeni özelliğinin bu ay içinde Ukrayna Ulusal Bankası’ndan gelecek onay ile birlikte uygulamaya konulacağını belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

2017 yılında faaliyet hayatına başlayan Monobank, eski bir merkez bankası başkanı ve Ukrayna eski başbakan yardımcısı olan iş adamı Sergey Tigipko’nun sahibi olduğu Universal Bank’ın lisansı altında faaliyetlerini yürütmektedir. Ağustos 2020 itibariyle, Monobank’ın kullanıcı tabanının 2,5 milyondan fazla müşteri ulaştığını gururla belirtmektedir.

2022 Yılında Bitcoin 100.000$ Olabilir

Gorokhovsky, bu yılın başlarında Bitcoin hakkındaki iyimserliğini dile getirdi. Şubat ayında bir Facebook gönderisinde Gorokhovsky, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımının sonunda onu Bitcoin’in kalıcı olduğuna inanmaya ikna ettiğini söyledi. Ayrıca, kişisel Bitcoin yatırımlarını da çekinmeden açıklayan Gorokhovsky, Bitcoin yatırımcılarının yüzünü güldürecek olan BTC’nin 2022 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağı tahminini de eklemeyi unutmadı.

Ukraynalı yetkililer, dijital para birimleriyle ilgili elektronik bir fatura teknolojisi üzerine  çalışmalar yürüttüklerini paylaştılar. Dijital Dönüşüm Bakanlığı bakan yardımcısı Oleksandr Bornyakov geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı açıklamada, güncellenmiş bir “Sanal Varlıklar Üzerine” yasa tasarısının kabul edilmesini tavsiye ettiğini duyurdu.

Çarşamba günü, Ukrayna parlamentosu ayrıca Ukrayna merkez bankası dijital para birimine ilişkin düzenlemeler de dahil olmak üzere ödeme yöntemlerini düzenleyen yeni bir yasa çıkardı. Böylece Ukrayna hükümeti de yapmış olduğu bu yasa tasarıları ile Bitcoin’i yasal olarak kabul eden ülkeler kervanına katılmak konusunda istekli olduğunu gösteriyor. Yaklaşık 45 milyon nüfusu itibariyle Avrupa’nın önemli bir parçası olan ülke kripto paralara yeni bir heyecan katabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar