reklamı kapat

Milyonerler Bitcoin’e Kayıyor: Bir İsim Daha Akıma Katıldı

Bitcoin yatırımı tavsiyesi veren milyonerlerin sayısı artarak devam ediyor.
17:00
13 Mayıs 2020

Geçtiğimiz tarihlerde özellikle Bitcoin Halving öncesinde birçok milyoner ve hatta milyarder ismin açık açık Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını açıkladığına şahit olduk. Bunların arasında en önemlilerden birisi tabii ki geleneksel finans sektörünün en tecrübelilerinden olan Paul Tudor Jones olarak biliniyor.

5 milyar dolarlık servete sahip olan Jones servetinin çok küçük bir miktarı yani yaklaşık 100 milyon doları ile Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Jones’un bu açıklamasından sonra başka bir milyarder olan Chamath Palihapitiya da benzer bir açıklama yaparak insanların enflasyondan Bitcoin ile kaçabileceğini belirtti.

Bill Pulte’den Bitcoin Tavsiyesi

Şimdi ise milyarder bir ismin mirasçısı olan ve kendisi de milyoner olan Bill Pulte, takipçilerine Bitcoin’i gözden kaçırmamaları gerektiğini belirtti. Pulte, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ilk sıraya Bitcoin’i, ikinci sıraya altnı, üçüncü sıraya ise gümüşü koydu ve yatırımcılarına bu üç varlığa dikkat etmeleri yönünde tavsiyede bulundu.

Aslında Pulte’nin bu tavsiyeleri dünyaca ünlü ekonomi yazarı Robert Kiyosaki‘nin açıklamaları ile örtüşüyor. Kiyosaki, sınırlı arza sahip Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıkların sınırsız para basılan şu günlerde ciddi anlamda değerlenebileceğini ve insanların bunlara yatırım yapmasının mantıklı olacağını vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.