X


Milyarlarca Dolarlık Fon Yöneticisi de Kripto Paraların Üstünlüğünü Kabul Etti

Scott Minerd'a göre kripto paralar geleceği temsil ediyor.
09:31
18 Haziran 2021

Milyarlarca doları yöneten Guggenheim Partners‘ın CIO’su Scott Minerd, kripto paralarla ilgili bir tweet daha attı. Minerd, daha önce Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında yaptığı farklı açıklamalarla tanınmış ve gündem olmuştu. BTC’nin ilk başta 400.000 dolar üzerine çıkacağını belirten Minerd, daha sonra ise bunun 20.000 dolara ineceğini vurguladı.

Bitcoin ve Kripto Paraların Volatilitesi Sürecek

Bitcoin ve kripto paraların yaşadığı volatilitenin uzun bir süre gitmeyeceğini ifade eden Minerd, buna rağmen kripto paraların gerçekten de geleceğin ta kendisi olduğunu ifade etti. Kripto paraların volatil olmaya devam edeceğini ve geleceğin yapıtaşları olarak görüleceğini ifade eden Minerd, bunları lale çılgınlığına benzetmesi ile de biliniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Lale çılgınlığı, tarihin en büyük finansal balonlarından birisi olarak biliniyor. Minerd da konu hakkında geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada kripto paraların genelini lale çılgınlığına benzettiğini ancak Bitcoin ve toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un bunlardan ayrıldığını düşündüğünü belirtti.

“Bitcoin ve Ethereum, Hayatta Kaldı”

270 milyon doları yöneten fonun baş finans yöneticisi olan Minerd, kripto para sektörü ile ilgili yaptığı açıklamaları ile gündem olsa da son açıklaması bilinen bir gerçeği ortaya koymakta. El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesi ve Paraguay’ın da bunun izinden gideceğinin sinyallerini vermesi, Minerd’ın haklı olduğunu göstermekte.

Bitcoin şu an birçok kişi ve uzmana göre daha fazla güç kazanıyor ve ana akım kabule neredeyse ulaşmış olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar