X


Milyarder İsim: Bitcoin (BTC) Bir Teknoloji, Altın İse Öldü!

Mark Cuban, ünlü altın savunucusuna altının öldüğünü söyledi. 
17:30
3 Mart 2021

Milyarder Mark Cuban, yıllardır bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff’e, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) güçlendiğini ancak altının öldüğünü söyledi. Bir Twitter konuşması sırasında Cuban, Peter Schiff’i altının bir değer deposu olarak “öleceği” konusunda uyardı.

Değer Deposu

Büyük bir altın savunucusu olan Schiff, her ne kadar Bitcoin güç kazansa ve rekor üzerine rekor kırsa da lider kripto para birimini kötüleyen tweet’ler paylaşmaya devam ediyor. Schiff yaptığı son açıklamalardan birinde, Bitcoin’e yatırım yapan Wall Street firmalarının “aptal” olduğunu dile getirdi.

Cuban da aslında tam olarak bu açıklamayı yanıtladı ve “Peter’a yardım edeyim. Altın, kripto kadar çok abartılıyor. Gerçekten altın mücevherlere ihtiyacımız var mı? Altından bir yüzük yapılabilir. BTC ve ETH ise sizi bir bankacı yapabilen, aracısız değer değişimine izin veren ve sınırsız bir iş ve kişisel uygulama yelpazesine genişletilebilen teknolojilerdir.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Açıklamalarına devam eden Cuban altın ile ilgili gelecek tahminleri konusunda kullandığı sözler ile özellikle dikkat çekti. Cuban gelecek ile ilgili olarak şu sözleri kullandı:

Bugün kripto ile inşa edildiğini gördüğümüz şey sadece bir konseptin kanıtı. Teknoloji gittikçe daha iyi, daha ucuz, daha hızlı hale geldikçe yeni uygulamalar ve belki de bugün kripto olarak bildiklerimizin yerini alan bir şey olacak. Ama altın asla değişmeyecek. Bu yüzden bir değer deposu olarak ölecek.

“Altın Öldü Peter”

Altının da aslında bir teknoloji üzerine inşa edildiğini, kazam ve küreklerden gelişmiş madencilik ekipmanlarına doğru büyük bir değişim olduğunu dile getiren Cuban, teknolojiyi kullanan kişilerin de bu alanda büyük ödüller aldığını ifade etti. Ancak Cuban artık teknolojinin değiştiğini ve günümüzde kriptoların olduğunu dile getirdi.

Cuban Schiff’e son söz olarak ise “Altın öldü Peter. Devam et.” paylaşımını yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar