X


Milyarder İş İnsanı, Kripto Para Piyasasının Bir Süre Daha Baskı Altında Kalacağına İnanıyor

Ünlü milyarder Mike Novogratz, mevcut para politikası devam ederse Nasdaq ve kripto paraların üzerinde baskı görüleceğini kaydetti.
16:43
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, devlet tahvili getirileri hızla yükselirken kripto fiyatlarının baskılanacağına inanıyor. Yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Novogratz, Twitter üzerinden önemli tahminlerde bulundu.

Novogratz, Görüşlerini Belirtti

Ünlü milyarder Mike Novogratz, mevcut para politikası devam ederse Nasdaq ve kripto paraların üzerinde baskı görüleceğini kaydetti. ABD ekonomisi son 39 yılın en yüksek enflasyonu ile mücadele ederken yatırımcılar FED’in bir dizi faiz artışı kararını bekliyor. Oranlardaki sıçrama; teknoloji hisselerini ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 endeksini ve Bitcoin gibi kripto varlıklarını sarstı.

Uzman analistler risksiz devlet tahvillerinin getirileri daha yüksek olduğunda piyasanın daha spekülatif bölümlerini daha az çekici göründüğünü söyler. Novogratz, 10 yıllık ABD Hazine tahvili getirisinin yakında %2’yi geçebileceğini ve bu seviyenin piyasalarda daha fazla oynaklığı tetikleyebilecek sembolik bir nokta olduğunu aktardı.

Birçok yatırımcı mevcut BTC görünümü hakkında endişe duyuyor. Ancak gelişmiş ekonomiler yükselen enflasyonla boğuşuyor bu politikalar sona ermek üzere. Kripto para birimleri 2022 Ocak itibarıyla önemli kayıplar gördü.

Bitcoin Görünümü

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı sırada 42.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC geçtiğimiz yıl kasım ayında 68.000 dolara uzanmıştı. Öte yandan en büyük altcoin Ethereum yine kasım ayında 4.800 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. ETH şu anda BTC takibini sürdürürken 3.100 dolar civarında seyrediyor.

Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, geçtiğimiz hafta firmasının mevcut durumda kripto satın almakla ilgilenmediğini aktarmıştı. CNBC’ye verdiği demeçte Scaramucci şunları kaydetti: “Yakın dönemde muhtemel bir artış öngörmüyoruz. İnsanlar endişe duyuyor, korkuyor ve bu oynaklık dalgasını tetikliyor.”

Ek olarak Mike Novogratz, 2022 yılı için Bitcoin dip tahminini 38.000 dolar ila 40.000 dolar arasına yerleştirdi. Novogratz satın almadan önce bekleyeceklerini bildirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar