Mike Novogratz: Dünyayı Bitcoin Değil, Web 3.0 Değiştirecek!

Mike Novogratz dünyayı değiştirecek yeniliğin Bitcoin (BTC) değil, Web 3.0 olduğunu düşünüyor.
11:00
12 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Galaxy Digital CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi milyarder isim Mike Novogratz, 11 Mayıs tarihinde yapılan ConsenSys’ Ethereal Summit etkinliğinde dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve bunun geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Novogratz bunun bir değer saklama aracı olmasından dolayı, dünyayı değiştiremeyecek bir yenilik olduğunu ifade etti.

Web 3.0 Ethereum’un Yapmak İstediğini Gerçekleştirecek

Ünlü Bitcoin boğası Novogratz, BTC’nin şu an için kendisini ”bir değer saklama aracı olarak” yeterince kanıtlamış olduğunu ve artık bu konuda arkasında hiçbir şüphe bırakmadığını dile getirdi. Bitcoin’in artık ”dijital altın” işlevine sahip olduğunu ve bu sebeple ”dünyayı değiştiremeyeceğini” öne süren Mike Novogratz, lider kripto para birimi yerine Web 3.0’ın gerçekten de ”dünyayı değiştirme potansiyeline” sahip olduğun aktardı. Web 3.0’ın veri ile verinin işlenme sürecini birbirinden ayırdığını ve ağların çalışması konusunda bir devrim yaptığını ifade eden ünlü yatırımcı, Ethereum (ETH) ve bunun rakiplerinin yapmak istediğini Web 3.0’ın gerçekleştireceğini ima etti.

Milyarder isim yakın zamanda Bitcoin hakkında yeni bir fiyat tahmininde daha bulunmuştu. Novogratz’a göre BTC önümüzdeki 18 ay içerisinde eski rekoruun kırarak 20.000 dolar üzerine çıkacak. Bunun yanı sıra altcoin’ler için benzer bir görüşe sahip olmayan Novogratz, bunların her birinini kendine ait bir kullanım alanı yaratmış ve bu konuda kanıtlanmış olması gerektiğini vurguladı.

Bitcoin ise basın saatine göre 7.350 doları aşmayı başardı ve yükselişini sürdürüyor. Yükselişin sebepleri hakkındaki haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar