MicroStrategy Yine Bitcoin Aldı: Şirketin BTC İle İlgili Planı Ne?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor bugün Twitter’dan yaptığı bir paylaşım ile şirketinin yeniden Bitcoin aldığını açıkladı. 
23:05
30 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kurumsal yazılım şirketi MicroStrategy, 1.914 adet Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre şirket ortalama olarak 49.229 dolardan BTC satın aldı. Dolayısıyla alınan Bitcoin’lerin dolar cinsinden değerinin 94,2 milyona tekabül ettiği ifade edilebilir.

Firma Bitcoin Almaya Devam Ediyor

Bahsi geçen işlem, şirketin CEO’su Michael Saylor tarafından bir tweet ile açıklandı. Buna ek olarak 29 Aralık itibari ile firmanın sahip olduğu BTC miktarı 124.391 adet oldu ve şirketin sahip olduğu Bitcoin’lerin ortalama fiyatı 30.196 dolara denk geliyor.

Bunlara ek olarak MicroStrategy’nin Bitcoin birikimi şu anda 5,8 milyar doların üzerinde bir değere sahip ve bu da şirketi Bitcoin piyasasındaki en büyük kurumsal yatırımcılardan biri yapıyor.

Öte yandan bu satın alma işleminden önce MicroStrategy, bu ayın başlarında hazinesine 1.434 adet BTC daha eklemişti. Buna ek olarak şirket  yalnızca üçüncü çeyrekte hazinesine 9000 Bitcoin ekledi. Şirket CEO’su ise Bitcoin’i bir görev olarak satın aldığını ve BTC’ye güvendiğini her fırsatta dile getiriyor.

MicroStrategy’nin Bitcoin Planı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin uzun vadeli bir yatırım olduğu için hiçbir koşulda satılmaması gerektiğine inanıyor. Bu da şirketin Bitcoin alımlarını kolaylaştırmak için fon toplamak amacıyla uzun vadeli borç verilmesini de içeren Bitcoin yatırım stratejisine yansıdı.

MicroStrategy’nin büyük Bitcoin birikimi ile ne yapmak istediğini CEO, bu ayki yatırımcı günü görüşmelerinde ele aldı. Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin’i kullanmak için herhangi bir resmi adım atmadığına dikkat çekerken, şirketin güvenilir bir üçüncü tarafa borç vererek veya üzerine ipotek koyarak bu devasa yatırımla nasıl getiri elde edebileceğini araştırdığını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar