X


Metrikler Kritik Seviyeyi Gösteriyor! Bitcoin Bu Seviyenin Altına Düşmeyecek

Bu iki metrik Bitcoin'in yeniden 39.000 doların atlına düşmeyeceğine işaret ediyor. Analistler Bitcoin hakkında ne söylüyor?
18:40
16 Eylül 2021
Metrikler Kritik Seviyeyi Gösteriyor! Bitcoin Bu Seviyenin Altına Düşmeyecek

Kripto para piyasasının yeniden toparlanmaya başlamasıyla birlikte lider kripto para birimi Bitcoin’de atağa geçti. Bu iki metriğe göre Bitcoin’in (BTC) tekrar 39.000 dolar seviyesine gerilemesi olası gözükmüyor.

Veriler Bitcoin’de Yükselişi İşaret Ediyor

Popüler kripto para analisti William Clemente 16 Eylül’de paylaştığı bir tweet’te, likit olmayan arz zemin grafiğini sundu ve verilerin BTC için kesin olarak yükselişi işaret ettiğini belirtti.

Döviz rezervlerinin azalması ve önümüzdeki haftalarda açıklanması beklenen büyük kurumsal satın almalar ile kripto para analistleri, BTC fiyatının yukarı yönlü devam edeceğini neredeyse garanti ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öyle ki uzun vadeli yatırımcılar artık Ekim 2020’den bu yana tüm zamanların en yüksek arzına sahipler.

Dolayısıyla şimdi likit olmayan arz verileri, BTC/USD için yeni bir minimum fiyat oluşturmak üzere popüler ve son derece doğru stok-akış Bitcoin fiyat modeliyle birleşti.

William Clemente’nin açıklamalarına göre, Bitcoin 39.000 dolar seviyesinde bir taban fiyat oluşturdu.

Usta analist’in yayınladığı grafik BTC/USD paritesi için bu hafta itibariyle en düşük seviyenin 39.000 dolar olduğunu gösteriyor. Bu seviye, bir geri dönüş durumunda paritenin nereye sıçraması gerektiğine dair mevcut teknik tahminlerle düzgün bir şekilde örtüşüyor.

Bitcoin’de Yıl Sonu Hedefi 135.000 Dolar

Bu arada stok akış modeli, uzun süredir Bitcoin’in spot fiyatından daha güçlü bir performansa işaret ediyor. Öte yandan PlanB, Bitcoin’de kötü durum senaryosu olarak yıl sonuna kadar BTC’in 135.000 dolara ulaşacağını belirtiyor.

PlanB’nin tahminlerine ek olarak Bloomberg Intelligence en son araştırmasında, Bitcoin‘in 2021 yılı içerisinde 100.000 doların üzerine yükselmesinin beklendiğini açıkladı.

Bloomberg Intelligence’in baş analisti Mike McGlone, Clemente’yi yansıtan Twitter yorumlarının bir parçası olarak, “Geçmiş Bitcoin alım satım eğilimleri ve kripto‘nun azalan arzı ve ana akım kabulü, 2021’te potansiyel olarak 100.000 dolara önemli bir ilerleme olduğunu gösteriyor” dedi

McGlone, şu anda en az beş çizelgenin sihirli altı rakama işaret ettiğini söyledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar