Max Keiser, 400.000 Dolarlık Bitcoin Tahminini Yineledi

Max Keiser'in Bitcoin tahminleri artarak ilerliyor.
13:00
25 Nisan 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü yayıncı ve kripto para birimlerinin de tanınan destekçisi Max Keiser, daha önce yaptığı ve Bitcoin‘in (BTC) 400.000 dolara kadar çıkacağını ifade ettiği tahmininde oldukça ilginç ve iddialı bir değişimde bulundu. Keiser, mevcut ekonomik durumun daha da kötüye gidiyor olmasından dolayı artık BTC’nin daha önce öngördüğü süreden çok daha hızlı 400.000 dolara çıkacağını belirtti.

Amerika’nın devamlı olarak Dolar pompalamaya devam edeceğini, bunun yanı sıra Suudi Arabistan’ın da talep sıfıra inene kadar petrol çıkartmayı sürdüreceğini tahmin eden ünlü analist, durum böyle giderse sadece Bitcoin’in değil aynı zamanda altının da rekor kıracağını ve 10.000 dolarlık fiyata yükseleceğini düşünüyor.

Bitcoin ve Altın Rekor Kırabilir

ONS Altının 10.000 dolara çıkması için ise Bitcoin’den daha az bir yükseliş yani yaklaşık 10 kat artışa ihtiyacı var. Keiser aslında Bitcoin’in değeri henüz 1 dolarken bunu keşfedip tanıtmaya ve desteklemeye başlayan birisi olarak biliniyor. Keiser, BTC’nin mevcut fiyat konumunda bile 100 dolarken olduğu zamanki kadar çekici ve alınabilir olduğunu savunuyor.

Petrol ve ABD Dolarının değerinin sıfıra ineceğini savunan ünlü sunucu, böyle bir durumda insanların başka bir değer transfer aracına yani Bitcoin veya altına geçiş yapacaklarını belirtti. Aslında ABD Petrolünün -37 dolara kadar inmesi Keiser’in şimdiden haklı olabileceğini düşündürtüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar