X


Mastercard’ın Kripto Para Hamlesi, Lider Kripto Para Birimi Bitcoin’e (BTC) İvme Kazandırdı!

Dev finans şirketi Mastercard ile Bakkt ortaklığı haberinin ardından Bitcoin, yukarı yönlü fiyat hareketleri yapmaya başladı.
19:44
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Küresel ödeme devi Mastercard, ağındaki bankaların ve işletmelerin kripto para birimi hizmetlerini sunmasını sağlayacak bir entegrasyon için Bakkt ile ortaklık kuruyor. Mastercard ile Bakkt arasındaki bu ortaklık haberinin ardından Bitcoin (BTC), yukarı yönlü fiyat hareketleri yapmaya başladı.

Bitcoin’in Yüksek Fiyat Performansı

Kripto para piyasası adına olumsuz geçen bir Eylül ayının ardından lider kripto para birimi Bitcoin, Ekim ayının başından bu yana yüksek bir fiyat performansı sergiledi. Eylül ayı kapanışını 43.000 dolar fiyat seviyelerinden yapan BTC, Ekim ayı boyunca kaydettiği fiyat artışları ile, 60.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin Vadeli ETF’i onayı, BTC‘nin yükselişine ivme kazandırdı ve kripto varlığı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı.66.900 dolar fiyat seviyelerine yükselen Bitcoin, 59.000 dolar seviyelerine bir düzeltme hareketi yapsa da, kısa bir süre içerisinde toparlanarak tekrardan 60.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıktı.

Ortaklık Haberi, Lider Kripto Varlığa İvme Kazandırdı

Mastercard ile Bakkt ortaklığı haberinin ardından ise lider kripto varlık, ortalama %5’lik bir fiyat artışı kaydederek 63.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Konuya ilişkin bir çok analist ve stratejist, bu ortaklığın kripto para birimlerinin kullanımını önemli ölçüde arttıracağını ve kripto para ekosistemi adına çok önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Yazının yazıldığı esnada Bitcoin (BTC), 1,2 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 63.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar