X


Lider Meme Coin’den, Yükseliş Girişimleri: Dogecoin (DOGE) Metriklerinde İlgi Çekici Sinyal!

Dogecoin'de gün yüzüne çıkan "organik ralli" durumu Messari verilerine yansıdı.
18:22
22 Kasım 2021

Kripto para piyasasının en büyük meme coin’i Dogecoin, son zamanlardaki performansı ile beklentileri karşılayamıyor. Bu analiz sırasında DOGE, 1 Kasım’daki zirvesine kıyasla %20 aşağıda işlem görüyor. Bununla birlikte DOGE’un metriklerdeki son durumu güncellenerek yeni senaryolar doğurdu.

Messari Verileri Neye İşaret Ediyor?

Dogecoin‘de gün yüzüne çıkan “organik ralli” durumu Messari verilerine yansıdı. Dogecoin, ağ-değer-işlem oranı açısında oldukça ilgi çekici bir eğilim ortaya koydu. Basitçe ifade edilirse bu oran piyasa değeri ile işlem hacmi arasındaki ilişkiyi ölçer. NVT yüksek olduğunda ağ değerinin, ağda aktarılmakta olan değeri geride bıraktığı görülür. Bu genelikle uzun vadeli değerlendirmeler için kullanılır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla bu durumdaki en önemli kanıt Ethereum‘un aylık zaman çizelgelerindeki performansıdır. Fayda açısında Dogecoin elbette Ethereuma’un yanından bile geçemez ancak NVT dalgalanması popüler meme coin için olumlu sinyaller veriyor. Dogecoin’in gelişim açısından planları ve geliştirmeleri uzun vadede güçlü temeller vadediyor.

Yorumlar ve Beklentiler

Bir meme coin’in geliştirme faaliyetinin olumlu seyretmesi oldukça ironik ancak DOGE, şaşırtmak adına yaratılmış bir kripto paradır. Dogecoin fiyatının düşüş trendini izlemesine rağmen bir inanç işareti olarak hodl’ler piyasadan ayrılmadı. Ayrıca son birkaç haftada kısa vadeli katılımcı sayısı arttı.

Dogecoin piyasasının mevcut durumu, popüler kripto para giyatının organik olarak artma potansiyeli barındırıyor. Bunun yanı sıra günün sonunda Dogecoin, bir meme coin’dir ve geçmiş eylemleri göz önüne alındığında kesin bir yargı büyük yanlışlık olur.

Lider meme coin Dogecoin, Shiba Inu ile mücadelesini sürdürürken tahtının sallandığını görebilir. DOGE topluluğunun hype’ın Shiba’da toplanması ile eli kolu bağlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar