X


Libra ABD’de Mülk Olarak Tanımlanabilir!

Libra ABD içerisindeki vergilendirme dahilinde mülk olarak tanımlanabilir.
20:00
22 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından birisine sahip olan ABD içerisindeki en kötü unsurlardan birisi kesinlikle regülasyonlar konusunda belirli bir düzen ve kalıp olmaması.  Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer altcoin’lerin gelişimini, bu sayede de yeniliği durduran regülasyon eksikliği, yatırımcıların ve girişimcilerin elini kolunu bağlamış durumda.

Bu sorunu çözmek isteyen Kongre Üyesi Warren Davidson bu yıl içerisinde Token Vergilendirilmesi Kanunu’nu incelemeye sunsa da henüz tam olarak bunun kabul edilip edilmeyeceğini söylemek zor. İlgili yasa ABD içerisinde kripto paraları bir mülk olarak görmeyi kapsayıp, bireylerin bununla ilgili sorunlarını çözmeyi hedeflemekte.

Blockchain Birliği Başkanı Kristin Smith son röportajında Davidson’a hem yasayı hem de kripto para sektöründeki diğer gelişmeleri sordu. Davidson, ilgili yasanın gelişimi ve ilginç bir şekilde Libra hakkında da şunları ifade etti:

”Aslında şu sıralar Libra ile ilgili olaylar yüzünden buna odaklanacak vaktimiz kalmadı. Libra’nın duyurulmasından önce ise yasaya dahil olan birkaç sponsor bulduk. Yine de daha fazla destek bulmamız lazım ve buna ayıracak vaktimiz şu an için yok.”

Libra ve Bitcoin’e Aynı Muamele

Libra’nın piyasaya sürülmesi durumunda bunun Bitcoin gibi vergilendirileceğini belirten Kongre Üyesi, bu durumda Facebook’un stablecoin’inin mülk olarak kabul göreceğini de itiraf etmiş oldu.

Libra buna ek olarak gelişmelere devam ediyor ve geçtiğimiz günlerde ikinci yol haritasını yayınladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar