reklamı kapat

Kriptolarda Kırmızı Gün: 6.200’leri Gören Bitcoin 5.800 Dolara Mı İlerliyor?

11 Ekim 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Düşük volatilite dönemi nihayet patladı ve kripto paralar güne büyük bir düşüş dalgasıyla başladı. Büyük bir satış baskısının oluştuğu Bitcoin haberimizin yayıma hazırlandığı sırada 6.283 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin bir süredir 6.250 – 6.300 arasında destek buldu. Öyle görünüyor ki önümüzdeki günlerde volatilite sürecek. Bazı uzmanların bir süredir işaret ettiği üzere 5.800 dolar piyasanın odak noktası olabilir.

BTC %4,24’lük düşüşle 108 milyar dolar piyasa değerine düştü. BTC’deki hacimse 4,67 milyar dolar. BTC yatırımcıları güne soğuk duş etkisiyle başlasa da altcoin maksimalistleri daha kötü bir gün geçiriyor. Çoğu altcoin %10’u aşan değer kayıpları yaşıyor.

Ethereum şu sıralar teknik ve psikolojik desten olan 200 dolardan işlem görüyor. Yatırımcıların çoğu Ethereum’un eylül ayındaki 175 dolar dip seviyesine tekrar düşebileceğini düşünüyor.


Ripple ise çakılan bir diğer kripto para. Ne derler bilirsiniz; “ne kadar yükseğe tırmanırlarsa o kadar sert düşerler.” %12,88’lik düşüş Ripple’ı 0,40 dolara itti.

Tezos, Binance Coin ve Ethereum gibi kripto paralar %7 civarı bir düşüşle daha dirençli bir görüntü çiziyor. Her şeye rağmen altcoin’lerin genelindeki büyük satış dalgası, haftalardır süren hareketsizlikten sonra Bitcoin hakimiyetinin %52’den %54’e çıkmasına yol açtı.

Öte yandan piyasada düşüşün sebepleri sorgulanıyor. Bazı kişiler uzun süren düşük volatilite sebebiyle yatırımcıların ilgisinin kaybolduğuna işaret ediyor. Bir kesim kriptoların geleneksel hisse senedi piyasalarıyla aynı doğrultuda hareket ettiğine ve Nasdaq ile S&P’deki düşüşün %4,5 ve %3,4 olduğuna dikkat çekiyor. Bir “balina” hesabından 15,220 BTC’nin taşındığı söylentisi ise bir başka teori.

Kaynak: ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.