Reklam

Kripto Paralarla İlgili Uzman Yorumu! Kıdemli Analist Piyasaları Ele Aldı!

Dip için verdiği fiyatı neye göre belirledi? Yatırımcıları önümüzdeki yıllarda neler bekliyor?
13:20
16 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Üst düzey bir analist Bitcoin ve altcoinlerin geleceğiyle alakalı önemli değerlendirmelerde bulundu. Bloomberg’den Mike McGlone’un tahminleri yatırımcılar tarafından yakından izleniyor. Bu tarz uzman isimlerin görüşleri yatırımcılara farklı bakış açıları sunar ve mevcut durumu daha iyi anlamalarına olanak tanır. Peki Mike kripto paraların güncel görünümünü nasıl ele alıyor?

Kripto Para Uzman Yorumu

Bitcoin, 30.000 dolar seviyelerinden hızla 20.000 dolara gevşedi. Piyasa hakimiyeti arttı ve altcoinlerdeki hacimde önemli bir düşüş görüldü. BTC, 2017’deki 20 bin dolarlık önceki ATH’sinden sadece 100 dolar yukarıda kendini frenlemeyi (şimdilik) başardı. Fidelity‘den Jurrien Timmer gibi bazı isimler Bitcoin’in değerinin düşük olduğunu söylüyor.

Bloomberg‘den Mike McGlone’un güçlü iddiaları şu anda kripto topluluğu içinde konuşuluyor. Bloomberg’de kıdemli bir analist ve stratejist olan Mike’a göre, Bitcoin için 20 bin dolarlık bir değerleme, birkaç yıl önceki 5 bin dolarlık değere benziyor.

“20.000 dolara düşen Bitcoin bence geçmişteki 5.000 dolar seviyelerine benziyor. Küresel Bitcoin’in küresel ölçekte benimsenmesine karşı azalan arzın gözden kaçırılmaması gerekir”.

Kripto Paralar Yükselir Mi?

Mike’ın bununla kastettiği, 20 bin dolarda BTC’nin bir dip oluşturmuş olabileceğidir. Bitcoin için kritik bir fiyat olan 20.000 dolar geçmiş ATH seviyelerinin ihlal edilmemesi kuralının bir devamı olarak geliyor. Peki Bitcoin bu seviyeyi ihlal ederse ne olur? Elbette bu yaşanabilir nitekim yakın zamanda 8 haftalık kırmızı kapanış serisi de bozulmuştu. Bir şey bugüne kadar hiç yaşanmadıysa bugün ilk defa yaşanabilir ve bunun garantisi yok.

Her dört yılda bir, bitcoin yarılanması gerçekleşir ve madencilik ödüllerini her dört yılda bir ikiye böler. 2024’te yaklaşan yarılanma, blok başına ödülü 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürecek. Talep artmaya devam ederken zamanla daha küçük arz üretildiğinden, insanlar için daha az Bitcoin mevcut olacak, Mike’ın yeni dip noktasının 20 bin dolar olabileceğini öne sürdüğü argüman buradan da güç buluyor.

Bitcoin ve tüm kripto endüstrisi yıllar içinde daha popüler hale geldikçe ve benimsendikçe benimseme de arttı. Bitcoin, ana akım benimsenmeyi başaran en iyi kriptolardan biri olmuştur. Bu, Mike’ın fiyatın bir önceki 5 bin dolarlık dipten daha yüksek bir seviyede dibe vurmuş olabileceği yönündeki argümanını doğruluyor.

Yılın başından bu yana piyasa, çoğu kripto paranın değerini çift haneli oranlarda kaybettiğini gören şiddetli bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Şu anda birçok analist ve yatırımcı kripto kışının zaten yaşandığını kabul ediyor. Özellikle FED’in geçtiğimiz yılın sonunda yaptığı tapering açıklaması bunun fitilini ateşledi. O günlerden bu yana düşüş devam ediyor. Bununla birlikte, kimse bu dönemin ne kadar sürebileceğinden tam olarak emin değil, ancak çoğu aylarca sürmesini bekliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI