Kripto Paralarınızı Harcamadan Bunlardan Gelir Elde Etmek Mümkün Mü?

17:57
3 Aralık 2020
Okuma Süresi: 5 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Kripto para  yatırımcılarının ellerindeki Bitcoin ve Ethereum fonlarını harcamadan da gelir elde etmeleri mümkün.

1 BTC yani 19.400 dolarınızın olduğunu düşünün ve bunun gelecekte size büyük kazançlar getirmesine inandığınız için fonunuzu satmak istemiyorsunuz.  Ancak böylesine yüksek meblağda bir parayı harcamak da size birçok fayda sağlayabilir.

1 BTC’yi kullanıp 9.000 USDT değerinde kripto para kredisi aldığınızı düşünelim. Bununla istediğiniz yapabilir, bir araba alabilir, seyahat edebilir veya emlak yatırımı yapabilirsiniz. Hedefinize ulaştıktan sonra ise kripto para kredinizi 9.000 USDT ve buna ek yıllık %5 faiz ile ödeyerek yeniden BTC’lerinizi geri alabilirsiniz. Bitcoin siz kredinizi geri ödeyene kadar 30.000 dolara kadar yükselebilir ve siz bu tarihte artık hem 1 Bitcoin’e, yeni bir arabaya, unutulmaz bir seyahat tecrübesine ve 450 USDT gibi ek bir paraya sahip olabilirsiniz.

CoinRabbit platformunun sunduğu şey de tam olarak budur. CoinRabbit, çekler, aylık ödemeler veya maksimum kredi miktarları olmadan anlık kripto para kredi hizmeti verir. BTC, ETH ve diğer kripto para birimlerinizi alıp, 10 dakika içerisinde kredi çekebilirsiniz.

Teminat bıraktığınız kripto paralara dair garanti ise şirketin ortağı olan oldukça güvenilir depolama platformu ChangeNOW tarafından sağlanmaktadır. Buna ek olarak KYC prosedürü de ChangeNOW tarafından tamamlanmakta ve her bir işlemin yasallığı incelenmekte.

Neden CoinRabbit?

 • Sınırsız kredi süresi: Neden rakipler gibi bir hafta, bir yıl veya bir yıl süresi ile sınırlı kalmak isteyesiniz ki? İstediğiniz süre kadar kredinizi devam ettirin ve istediğiniz aman geri ödeme yapın
 • Düşük faiz oranı: Diğer hizmetlerin aldığı %8 ile %10 oranlarına kıyasla yılda sadece %5 faiz alıyoruz. Buna ek olarak ağ yoğunluğa göre işlem ücreti de 3 ile 10 dolar arasında sınırlı.
 • Düşük minimum kredi miktarı: İsterseniz ETH kredisi için 30 USDT limit ile başlayın veya BTC için 80 USDT’lik kredinizi hemen çekin.
 • Aylık ödeme yok: Her ay faiz ödemesi ile kullanıcıları rahatsız etmeyen platform, sadece krediyi geri öderken %5 yıllık faiz işletir.
 • Teminat ödemesi güvende: Kullanıcıların teminat ödemeleri kredi kapatılırken aynı oranda geri ödenir.
 • Kredi için 10 dakika yeterli: Rahatsız edici kredi çekleri veya bunun gibi evraklar yerine 10 dakikada kredi çekim hizmeti.
 • Güvenli teminat depolama: Kullanıcıların teminat olarak bıraktıkları kripto paralar güvende tutulur ve istenilen zamanda geri verilir.

Nasıl Kredi Alınıyor?

 • Kredi almak için öncelikle CoinRabbit sitesine girip, teminat olarak yatırmak istediğiniz para birimini seçin.

 • Daha sonra telefon numaranızı onaylayıp, kredinin gelmesini istediğiniz USDT adresinizi belirtin.
 • Teminat ödemesini yapın.
 • Teminatınız işledikten ve her şeyin yolunda olduğunu gördükten sonra anında kredinizi yatıralım.

Bütün süreç bu kadar basit ve hızlı. Bunun devamında ise kullanıcılar hem ek USDT’ye sahip oldu hem de CoinRabbit ile kolay kredi çekimini gerçekleştirdi. Platform ise 7/24 yardım ve destek için hizmet veriyor.

Bundan Sonra Ne Yapılacak?

Bunun devamında ise yatırımcıların istedikleri an teminatlarını geri alabilecekleri bir süreç bulunuyor.

 • Kredinizi geri ödeyerek teminatınızı anında alabilirsiniz. Bu ödeme sizin ilk kredinize ek %5 yıllık faiz ve küçük bir işlem ücretine tekabül etmektedir.
 • İsterseniz kredi miktarınızı büyütebilirsiniz. Bu durumda likidasyon fiyatınız azalacaktır (daha fazla bilgi için aşağıya göz atın).

Bunun Riskleri Neler?

Kripto paraların fiyatları zamanla çok sert hareketler yapabilir ve oldukça volatil olabilir. Biz de BTC ve ETH’nin yukarı çıkmasını umut etsek de düşüş ihtimali de unutulmamalı. Eğer teminat olarak yatırdığınız kripto para ciddi bir düşüş yaşarsa platform yatırımcıları birkaç kere uyarıyor. Eğer fiyat belirli bir seviyenin yani likidasyon fiyatının altına inerse, kullanıcıların teminatları satılıyor. Ancak kredi olarak verilen USDT, yatırımcılarda kalıyor.

CoinRabbit, %50 kredi-değer oranı kullanmakta bu da 1 BTC için 0,5 BTC değerinde USDT kredisi alınabildiğini gösteriyor. Eğer BTC fiyatı çekilen kredi anındaki fiyatın %50 altına inerse likidasyon gerçekleşri.

Neden Sadece USDT ve BTC/ETH Var?

Platformda kredi olarak USDT verilip, teminat olarak BTC/ETH yatırılmasının sebebi USDT’nin stablecoin olmasıdır.

USDT birçok şekilde kullanılabilir:

 • Binance, Huobi veya ChangeNOW gibi borsalarda birçok kripto paraya karşı kullanma;
 • Çeşitli yerlerden ve Mt Pelerin gibi internet sitelerinden ürünler ve hizmetler için ödeme yapma;
 • Aaave, Chaineum, Polkadot vb. DeFi protokollerinde kullanma;
 • Dünya çapında sınır ötesi işlem yapma;
 • Guarda, Atomic, Ledger vb. cüzdanlarda HODL etmek için.

CoinRabbit’in Sıradaki Planları

Yakında platformun şu hizmetleri hayata geçirmesi planlanıyor:

 • Teminat olarak daha fazla kripto para desteği;
 • İtibari para kredileri için lisans alma;
 • Üçüncü parti fon sigortaları ile entegrasyon ve koruma sağlanması.

CryptoRabbit’i Telegram topluluk kanalından, Twitter’dan veya direkt internet sitesinden takip edebilirsiniz. Ek bilgi ve sorunlar için ise destek ile iletişime geçilebilmekte.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI