X


Kripto Paralar Düşerken Hayatta Kalmanın 3 Yolu!

Kripto para birimlerinde düşüşler yaşanırken yatırımcıların en az kayıp ve hatta kazanç ile ilerleyebileceği birkaç yol bulunuyor.
20:25
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri son günlerde her ne kadar bir miktar yükseliş yaşamış olsa da henüz kayıplar geri alınabilmiş değil. Ancak piyasanın popüler isimlerinden olan Joe Parys, düşüş piyasasında yatırımcılara yardımcı olabileceğini düşündüğü 3 yolu paylaştı. Parys’in paylaştığı ipuçlarına bir göz atalım:

  • İlk Yatırımcılardan Olmak: Analiste göre yaşanan düşüşlerden en az hasar ile çıkmanın ilk yolu yeni projelerin ilk yatırımcılarından olmaktan geçiyor. Ancak Parys bu noktada bir projeye ilk yatırım yapanlardan olmanın büyük risk teşkil ettiğinin de altını çiziyor ve yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini belirtiyor. Bu noktada Parys’e göre Seedify fund takip edilmesi gereken bir platform ve bu platformda piyasaya sürülecek pek çok yeni proje bulunuyor. Buna ek olarak analist, yeni piyasaya sürülen kripto para birimlerin volatilitenin daha fazla olduğunu ve dolayısıyla yükseliş oranlarının da çok yüksek olduğunu ifade ediyor.

  • Dolar-Maliyet Ortalaması: Analiste göre deyim yerindeyse ayı piyasasını yenmenin ikinci yolu, basitçe ortalama dolar maliyeti noktasında hareket etmekten geçiyor. Bu noktada analist dolar maliyet ortalamasının düşürülmesi ile yatırımcıların kar oranlarının yükselebileceğini ifade ediyor. Bu şekilde yatırımcılar satın aldıkları fiyat seviyesini aşağı çekebilir ve böylece artışlarda kar oranlarını da yükseltebilir.
  • Araştırma Yapmak: Analiste göre düşüşlerde en az zararı almanın sonuncu yolu ise bol bol araştırma yapmaktan ve piyasayı gözlemlemekten geçiyor. Dolayısıyla düşüş zamanlarında araştırmaya vakit ayrılması oldukça önemli. Bu şekilde analist, yatırımcıların piyasanın bir adım önüne geçebileceğini ifade ediyor. Çünkü şu anda kripto para birimlerindeki heyecan dinmiş durumda ve heyecanlı dönem yeniden başlamadan yatırımcıların araştırma yapmak için oldukça fazla zamanı var.

Dolayısıyla aslında atılacak bazı temel adımlar ve yapılacak önemli araştırmalar ile kendinizi bir sonraki boğa piyasasına hazırlayabilir ve içinde bulunduğumuz düşüş döneminden en az hasar ile çıkabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI