X


Kripto Para Piyasasında Son Durum: Bitcoin’de (BTC) Değer Kayıpları Devam Ediyor!

Kasım ayından bu yana değer kayıpları yaşayan kripto para piyasası, son 24 saat içerisinde de aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetti.
09:24
23 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden (BTC ATH: 69.045 – CoinGecko) bu yana aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin, 56.500 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

İçerik Rehberi

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, ulaştığı 69.000 dolar fiyat seviyesinin ardından ilk önce 63.000 dolar, sonrasında ise 60.000 dolar destek seviyesini kırarak  önemli oranlarda değer kayıpları yaşadı. Bitcoin, yukarı yönlü ataklar yaparak 60.000 dolar fiyat seviyelerini aşsa da, yükselişi kalıcı olmadı ve lider kripto para birimi tekrardan 56.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. 56.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören BTC, kısa vadeli de olsa bir konsolidasyon sürecine girdi.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da, bu süreçte lider kripto para birimi ile benzer fiyat hareketleri kaydetti. Ethereum, 4.800 dolar fiyat seviyelerinden kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 4.100 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. 22 Kasım’da yukarı yönlü bir atak yaparak 4.300 dolar seviyelerine yükselse de ETH, kaydettiği seviyeleri koruyamadı ve yeniden değer kaybı yaşayarak 4.150 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

CoinGecko verilerine göre, son 24 saatlik zaman diliminde Binance Coin (BNB) %0,7’lik, Solana (SOL) %1,4’lük, Polkadot (DOT) %1,8’lik değer kayıpları kaydederken, Cardano (ADA) %0,3’lük  ve Ripple (XRP) %0,4’lük yükseliş kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI