f Kripto Para Piyasasındaki Bir Sonraki Apple'ı Bulma Peşinde! 10 Milyon Dolarlık Hamle! › COINTURK

Kripto Para Piyasasındaki Bir Sonraki Apple’ı Bulma Peşinde! 10 Milyon Dolarlık Hamle!

Özet

  • San Francisco merkezli yatırım fonu Momentum Capital, Kanadalı BM Fund'tan 10 milyon dolarlık yatırım aldı.

  • Yatırım erken aşamada olan Web3 projelerini desteklemek ve Momentum Capital'in ekibini genişletmek için kullanılacak.

  • Web3, merkeziyetsiz uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin çalıştığı, kullanıcının kontrolünde olan internetin üçüncü dönemidir.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
19:00
21 Ağustos 2023

San Francisco merkezli bir yatırım fonu Momentum Capital‘in Kanadalı BM Fund’tan 10 milyon dolarlık yatırım aldığı açıklandı. Momentum Capital aldığı 10 milyon dolarlık yatırımın ardından kripto para piyasasındaki bir sonraki Apple’ı bulmanın peşine düştü. İşte yatırım duyurusuna ilişkin öne çıkan diğer detaylar.

10 Milyon Dolarlık Yatırım Erken Aşam Web3 Projeleri İçin Kullanılacak

Bugün yapılan açıklamaya göre 10 milyon dolar tutarındaki yatırım geçen ay içinde tamamlandı. Duyuruya göre sermaye tahsisi, ekibi genişletmek ve fonun kripto para piyasasının bir sonraki Apple’ını bulma misyonuna yardımcı olmak için henüz erken aşamada olan Web3 projelerini desteklemek için kullanılacak.

BM Fund, Momentum Capital’in yüksek volatiliteli piyasa dönemlerinde gösterdiği performansın baz alınarak böyle bir yatırım yapma kararı alındığını açıkladı. BM Fund’un Kurucusu Carmen, “Ayı piyasası sırasında Momentum Capital’e yatırım yapma kararımız onların son derece yeterli ve yetkin olduklarını gösteriyor.” dedi.

Kripto para piyasasındaki mevcut döngünün bir sonraki aşamasına odaklanan Momentum Capital, Web3’deki fırsatlara odaklanmayı güçlendirmeye hazır olduğunu söyledi.

Momentum Capital’in Yönetici Ortağı Gary, “Momentum Capital, kendini gerçek değeri olan Web3 projelerine yatırım yapmaya ve bunları geliştirmeye adamaya devam ediyor” derken “Önümüzdeki altı ile on iki ay içinde piyasanın derinliklerinde gezinirken, odak noktamız Web3 altyapısına, bölgesel Web3 fırsatlarına ve Web3 uygulamalarına büyük önem vererek bu alanda küresel çapta inşa edenleri beslemeye kadar uzanacak.” eklemesini yaptı.

Web’in Evrimi ve Web3

Web3” terimi, merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) ve akıllı sözleşmelerin (smart contracts) çalıştırıldığı merkeziyetsiz ağlar ve teknolojiler için kullanılan genel bir isimdir. Web3, internetin merkeziyetsiz bir versiyonunu temsil etmektedir.

Web’in ilk dönemi olan Web1 internetin ilk günlerinde, web sitelerinin statik ve kullanıcıların içeriği etkileme yeteneğinin sınırlı olduğu döneme karşılık gelmektedir. Web’in ikinci dönemi olan Web2 ise sosyal medya, bloglar, video paylaşımı ve kullanıcıların içerik oluşturabildiği interaktif platformların ortaya çıkışı ile karakterize edilmektedir. Web3 ise merkezsiz, tamamen kullanıcının kontrolünde olan ve genellikle Blockchain teknolojisiyle güçlendirilmiş bir internettir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI