Kripto Para Piyasası, FED Kararının Açıklanması İle Birlikte Yukarı Yönlü Bir İvme Kazandı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, FED kararının açıklanmasının ardından, 46.000 dolar fiyat seviyelerinden 48.700 dolar fiyat seviyelerine yükselerek yukarı yönlü bir ivme kazandı.
09:30
16 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

FED’in tahvil alımını ikiye katlayacağını ve faiz oranlarının sabit kalacağını açıklamasının ardından, kripto para piyasası yukarı yönlü bir ivme kazandı. FED Başkanı Jerome Powell, düzenlediği basın toplantısında ABD ekonomisine ve finansal istikrara ilişkin çeşitli değerlendirmeler yaptı.

Powell’dan Kripto Para Açıklaması

FED‘in kararının açıklamasının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Powell, kripto varlıklar hakkındaki konuşmasına “kripto para birimlerinin hiçbir şey tarafından desteklenmediğini ve spekülatif varlıklar” olduğunu dile getirerek başladı. Powell, çoğu ABD’li regülatörün aksine stablecoin’ler konusunda oldukça olumlu bir demeç verdi. Stablecoin düzenlemelerine dikkat çeken FED Başkanı, bu stabil kripto para birimlerinin doğru yasal düzenlemeler ile finansal istikrar açısından herhangi bir risk oluşturmayacağını ve finansal sistemin verimli bir parçası olabileceğini ifade etti.

Kripto Para Piyasası Yukarı Yönlü Bir İvme Kazandı

FED kararının açıklanması ve kripto para birimleri adına kısmen olumlu açıklamaların yapılmasının ardından, kripto para piyasası yukarı yönlü bir ivme kazandı. Lider kripto para birimi Bitcoin, 46.000 dolar fiyat seviyelerinden kaydetmeye başladığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 48.700 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Piyasa değeri bakımından birincil altcoin olan Ethereum ise, yaşadığı değer artışlarının ardından tekrardan 4.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI