X


Kripto Para Birimleri, Yeni Haftaya Değer Kayıpları İle Başladı! (Piyasada Son Durum)

Lider kripto para birimi Bitcoin, yeni haftaya 57.000 dolar fiyat seviyelerinde başlarken, Ethereum da kaydettiği değer kayıpları ile birlikte tekrardan 4.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
09:03
22 Kasım 2021
Hillary Clinton, Kripto Paralara Karşı Uyardı! "Doları Zayıflatıyor"

Son aylarda volatlitesi yüksek fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin, aşağı yönlü fiyat hareketlerine devam ederek haftayı 58.000 dolar fiyat seviyelerinde kapattı.

İçerik Rehberi

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, Kasım ayı ortalarından bu yana kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte belirli oranlarda değer kayıpları yaşadı. Sırasıyla 63.000 dolar ve 60.000 dolar bölgelerindeki destek seviyelerini kıran Bitcoin, kısa bir süre içerisinde 57.000 dolar destek seviyesinin de altında kaldı ve bir süreliğinde 55.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ardından lider kripto para birimi Bitcoin, bir miktar toparlanarak yeniden 60.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Ancak bu toparlanma uzun sürmedi. Bitcoin, 21 Kasım Pazar gününün geç saatlerinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte haftayı 58.000 dolar fiyat seviyelerinde kapattı. Kaydettiği haftalık kapanışın ardından da düşüş hareketlerini devam ettiren Bitcoin, 57.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da, lider kripto para birimi ile benzer fiyat hareketleri kaydetti. Ethereum, haftanın son gününde 4.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görürken, kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 4.170 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Son dönemlerde kaydettiği fiyat hareketlerinin ardından 4.000 dolar destek seviyelerinin altına düşen Ethereum, son düşüşünde kritik seviyeleri korumayı başardı ve 4.000 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görmeye devam etti.

CoinGecko verilerine göre, yazının yazıldığı an itibariyle, son 24 saatlik zaman diliminde Binance Coin (BNB) %4,8’lik, Cardano (ADA) %5,1’lik, Ripple (XRP) %4,2’lik Polkadot (DOT) %3,7’lik düşüşler kaydederken, Solana (SOL) ise %3,3’lük bir yükseliş kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI