X

“Kripto Benimsenmesinin Kırılma Noktası Yaklaşıyor”

Ripple’ın küresel kurumsal pazarlar başkanı kripto para benimsenmesinin kırılma noktasına yaklaştığını düşünüyor...
14:00
1 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple’ın küresel kurumsal pazarlar başkanı Breanne Madigan, kripto varlıkları için kurumsal düzeyde altyapının bir devrilme noktasına doğru ilerlediğini düşünüyor. Madigan bu devrilme noktasını “finansal piyasalarda kritik kitlenin kripto para birimlerini benimsenmesinin katlanarak hızlanacağı an” olarak tanımlıyor ve şu açıklamayı yapıyor:

XRP, son bir ya da iki yıl içinde küresel bir ödeme varlığı olarak muazzam bir büyüme kaydetti… Bununla birlikte, dönüşümsel teknolojilerin büyüme potansiyeli katlanarak artma eğilimindedir. Kurumsal düzeyde altyapı oluşturulmaya devam ettikçe ve gerçek dünyadaki problemler XRP gibi dijital varlıklar kullanılarak giderek daha fazla çözüldükçe, kritik kitlesel benimsenmenin devrilme noktasının giderek daha da yaklaştığını düşünüyorum.

İçerik Rehberi

XRP Durmadan Çalışıyor

Madigan’ın bu bakış açısını ortaya koyarken; TD Ameritrade, JP Morgan ve Fidelity gibi büyük oyunculara, kripto paraların bir sonraki katılımcı ve yatırımcı dalgasını ateşlemek ve vadeli işlemler ve türevler gibi yeni finansal araçlar sunmak için bazı önemli kurumsal isimlerden bahsediyor. Bunun yanında şimdilik, dijital varlık piyasalarının hala ödeme endüstrisini dönüştürmeyi amaçlayan Ripple gibi baskın şirketleri takip ettiği de biliniyor.

Öte yandan gerçek zamanlı brüt ödeme firması XRP, anlık ve sınır ötesi işlemlerin yürütülmesi için küresel bir varlık olarak büyümesini artırmak için son iki yılda stratejik yatırımlarını ve işbirliklerini güçlendirmek için durmadan çalışıyor.

Bunların yanında Bitcoin’in açık sözlü bir eleştirmeni olan ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin’in kripto alanındaki faydaları görmeye başladığını ifade eden Madigan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “2020 Dünya Ekonomik Forumu’nda, Hazine Bakanı Steve Mnuchin bu ilerlemeye atıfta bulundu ve dijital varlıkların etkisinden bahsetti ve ‘Tüketiciler ve işletmeler için maliyetleri düşürmede sınır ötesi ödeme sistemlerinin faydaları var. Bu konuda çalışan şirketleri kesinlikle destekliyoruz’ sözlerini kullandı.” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI