X


“Kopya” Kripto Para Projesi Listelenme Rekorları Kırdı!

YFI'nin kopya projesi listelenme ve fiyat rekorları kırıyor.
21:12
1 Eylül 2020

Kripto para sektörü şu an için tam anlamıyla kopya kripto para projeleri ile çalkalanıyor. Geçtiğimiz tarihlerde rekor kıran DeFi projesi Yearn Finance sonrasında şimdi bütün gözler bunun Çin merkezli kopyası DFI.Money ani YFII projesine çevrildi.

Bugün bir anda üç büyük kripto para borsasında listelenen YFII’nin sabah saatlerinde birim fiyatı 3.000 dolar bandında iken özellikle Binance listelemesi sonrasında tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. YFII/USDT işlem çifti kısa süre içerisinde 8.000 dolar seviyesine kadar çıkarak tek bir gün içerisinde %150 üzerinde artış yakaladı.

YFII’nin yükselişinin arkasında ise FOMO’dan başka hiçbir şey yok. İlk piyasaya sürüldüğü tarihte çok fazla tepki alan ve birçok kripto para fenomeninin sert sözlerine konu olan YFII’nin yaşadığı bu yükseliş direkt olarak YFI’nin yükselişi ile alakalı.

YFI’nin 36.000 Dolar Rekoruna Rakip Geliyor

YFI, kısa süre önce 36.000 dolara kadar çıkarak Bitcoin’in değerini neredeyse 4’e katlamayı başardı. Yatırımcılar ise YFII’nin de benzer bir yükseliş yaşayacağını düşünüyor olabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 7.200 dolardan işlem gören YFII, beklenen rekoru kırabilir ve bu olay tamamen FOMO’ya bağlı.

Yearn Finance projesinin birebir benzeri olan YFII’nin en büyük avantajı ise bunun fiyatının henüz beklendiği kadar yükselmemesi ve Asya odaklı bir proje olması olarak ifade edilebilir. Yine de bu hareketliliğin ve fiyat yükselişinin kripto para sektöründeki genel gidişata bağlı olduğu da biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar