Kazanan Kim? Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Rekabetinde Son Durum!

Özet

  • Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu'da (SHIB) önümüzdeki günlerdeki beklentiler ne? Meme token'ların geliştirmelerinde son durum!
21:55
28 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarında yaşanan hareketli günlerin ardından fiyat artışları ve popülaritesiyle ön plana çıkan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’da (SHIB) fiyat artışı yaşanacak mı? İşte meme token’larda son durum!

Dogecoin (DOGE)

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su olarak görev yapan Elon Musk’ın yakından ilgisiyle isimlerinin yan yana sıkça bahsedilen Dogecoin’de fiyat son dönemlerde daha yatay yönlü hareket ediyor. Mart ayı başlarında yaşanan ciddi düşüşlerin ardından meme token’ın fiyatı 0.06253 dolara gerilemesinden bu yana yükselişi sürüyor. Kripto para birimi Mart ayı kazanımlarıyla birlikte Nisan’a sayılı günler kala 0.07236 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ayrıca piyasaların önde gelen meme token’ı son birkaç gündür 200 günlük SMA seviyelerine yakın bir hareket ediyor. Meme token’da oldukça önemli olan bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumda DOGE’da ciddi bir düşüş yaşanabileceği belirtiliyor. Ayrıca popüler kripto para biriminde yükselişi getirecek hareketin ise yine bu seviyeye bağlı olduğu öne sürüldü.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin ile arasındaki rekabetle ön plana çıkan Shiba Inu’da kripto para piyasalarının genelinde görülen düşüşlerden Mart ayı başlarında etkilenmişti. Meme token, 10 Mart tarihinde gerilediği 0.00000965 dolar seviyesi ile ayın en düşük fiyatına düşmüştü. Yaşanan ciddi düşüşün sonrasında yükseliş ivmesi yakalayan kripto para birimi Nisan ayına girmeden önce gerçekleşen değer kayıplarının birçoğunu silerek 0.00001030 dolar seviyesine kadar ulaştı.

Öte yandan popüler altcoinde yaşanan yükselişin, kripto para biriminde uzun süredir beklenen yükseltme Shibarium’dan kaynaklanabileceği öne sürüldü. Shibarium, Shiba Inu ekosistemi için SHIB sahipleri için daha hızlı ve daha ucuz işlemler sağlamayı amaçlayan bir Layer-2 çözümüdür. Lider kripto para birimi olan Bitcoin’de (BTC) beklenen yükselişin gelmesi durumunda meme token’lar nasıl bir fiyat yönü belirleyecek henüz bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI