reklamı kapat

Kadınlar Moskova’da Kripto Para Konferansı Düzenliyor

17 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Rusya’nın başkenti Moskova’da kripto para konusunda kadınları bilinçlendirmeyi ve kripto para dünyasına kadın katılımcı sayısını arttırmayı amaçlayan bir konferans düzenlenecek. 74 ülkede canlı yayınlanacak olan etkinlikte kadın konuşmacılar kripto paralar, Blockchain teknolojisi ve yatırım fırsatları hakkında pratik bilgiler paylaşacaklar.

Kadınlar, Kadınları Bilgilendirecek

“Kadınlar İçin Kripto Para Konferansı” 28-29 Nisan tarihlerinde Moskova’da gerçekleşecek. Etkinliğe katılacak 24 kadın konuşmacı, ilk yatırıma nasıl başlanacağı ve saklama seçenekleri hakkında önerilerini paylaşacaklar. Ayrıca kripto para dünyasındaki son gelişmeler ve diğer yararlı bilgiler de konuşulacak.

Ayrıca etkinlikte Blockchain teknolojileri, ICO’lar ve diğer kripto para projeleri konusunda önceden deneyime sahip katılımcılar için ileri düzey kurs da düzenlenecek. Böylece katılımcılar bilgilerini daha profesyonel bir seviyeye taşımış olacak. Kripto Lady Derneği’nin kurucusu ve etkinliğin organizatörü Anastasia Pilipchuck konuyla ilgili şunları söyledi;

Kadınlar kripto paraları kolayca öğrenebilirler. Bence kripto paralar kadınlar için yaratıldı.

Rusya’daki Kripto Para Kullanıcılarının Yalnızca %7’si Kadın

Rusya’da Bitcoin gibi kripto paralar en başından beri popüler. Rusya Kripto Para ve Blockchain Derneği’ne göre, Rus katılımlı ICO’lar küresel piyasanın %10’unu oluşturuyor. Ayrıca Ocak ayında yapılan bir araştırma, Ruslar tarafından yapılan projelerin satışları 2017 yılında 310 milyon dolar arttığını gösteriyor.

Giderek daha fazla Rus kripto paraları kullanıyor ve bunların %12’si kripto paraları ana gelir kaynağı olarak gösteriyor. Bunun beraber araştırmaya göre kadınlar kripro para dünyasına aktif katılım göstermiyor. Rusya’daki kripto para kullanıcılarının yalnızca %7’si kadın.

Önde gelen Rus kadın uzmanların katılacağı konferans da bu sayıyı arttırmayı amaçlıyor.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.