reklamı kapat

John McAfee: Bitcoin Meteorik Yükselişine Devam Edecek!

John McAfee önümüzdeki hafta Bitcoin'in (BTC) yeniden yükselişe geçeceğini düşünüyor.
09:00
29 Temmuz 2019

Bitcoin (BTC) 26 Haziran 2019 tarihinde yılın en yüksek seviyesi olan 13,800 dolara kadar çıktı ve piyasayı adeta tek başına canlandırmayı başardı. Ancak lider kripto para birimi daha sonra hafif bir düşüşe geçerek bugünkü 9.500 dolarlık fiyatına kadar geriledi. Josh Rager ve Max Krüger gibi önde gelen kripto para analistleri BTC’nin 8.000 dolara kadar düşebileceğini belirtse de, kripto para sektörünün tartışmalı ismi John McAfee ise bu düşüşün endişelenecek bir şey olmadığı görüşünde.

Bitcoin Yükselmeye Devam Edecek

McAfee Bitcoin’in şu an için ABD baskısı altında olduğunu ancak ABD’nin lider kripto para birimini kontrol edecek güce sahip olmadığını vurguladı. ”Sadece izleyin” iddiasında bulunan milyoner isme göre bundan bir hafta sonra Bitcoin meteorik yükselişini sürdürecek.

Bitcoin şu an için ABD hükümetinin herhangi bir regülasyonuna tabi olmasa da, Başkan Donald Trump 11 Temmuz tarihinde yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in bir hayranı olmadığını açıklamıştı. Söz konusu açıklama sonrası Bitcoin 12.144 dolardan sırasıyla 11.179, 10.908 ve basın saatine göre 9.500 dolara kadar geriledi.

McAfee’nin tahmininin tutup tutmayacağı bilinmese de, Max Keiser geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bitcoin’in ‘asıl değerini’ takipçileri ile paylaştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun