X


Joe Biden Müjdeyi Verdi: Bitcoin (BTC) İçin Düşüş Tablosu Yakında Sonlanabilir

BTC fiyatı, ABD'den gelen haber ile hareketlenebilir.
13:21
16 Mart 2021

ABD’nin koronavirüs salgını ile mücadele etmek için Mart 2020 tarihinde onayladığı teşvik paketi, inanılmaz bir boğa piyasasının başlangıcı oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 3.700 dolardan 61.500 dolara kadar yükselerek yaklaşık 16 kat değer kazandı.

Joe Biden: Önümüzdeki Hafta Ödemeler Tamamlanacak

Joe Biden tarafından yapılan son açıklamada da 10 gün içerisinde 100 milyon dolarlık para dağıtımının başlayacağı ve tamamlanacağı vurgulandı. Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık ödeme paketinin ilk kısmının tamamlanacağını müjdelemesi aslında lider kripto para birimi Bitcoin için de oldukça olumlu.

Mizuho Securities tarafından yapılan bir ankette de aslında bu teşvik ödemelerinin kripto para sektörünü etkileyip etkilemeyeceği net bir şekilde ortaya çıkartıldı. Mizuho, koronavirüs teşvik ödeme paketinin %10’unun yani yaklaşık 40 milyar doların Bitcoin alımı için kullanılabileceğini düşünüyor. Teşvik ödeme paketinin toplam miktarı 1,9 trilyon dolar olsa da bunun sadece 380 milyar doları direkt vatandaş ödemesi için kullanılacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Amerikalılar Bitcoin Alabilir

Mizuho Securities analistlerinden Dan Dolev ve ekibi, yaptıkları ankette yatırımcıların %10’luk kısmının bu çekler ile Bitcoin ve hisse senedi yatırımı yapabileceğini ortaya koydu. Ankette yıllık geliri 150.000 doların altında olan 235 birey incelendi ve bunların 200’ünün önümüzdeki günlerde teşvik ödemesini alması bekleniyor. Yatırımcıların 5’te 2’si ise bunların bir kısmını yatırım yapmak için kullanacağını belirtti. Katılımcıların önemli bir kısmı ise hisse senedi yerine Bitcoin yatırımı yapmayı tercih edeceğini açıkladı.

Bitcoin’in Bu Düşüşü Fırsat mı?

Dolev konu hakkında yaptığı açıklamada bu yatırımların Bitcoin’in toplam piyasa değerinin %2 veya %3’ü oranında sermaye yaratabileceğini ifade etti. Bu da 200 milyar dolara tekabül etmekte. Dolev, hisse senedi yatırımının son dönemde konumunu yitirdiğini ve insanların Bitcoin almak istediğini ifade etti.

Goldman Sachs stratejisti David Kostin ise bu anketin sonuçlarına katılıyor. Kostin, teşvik ödemeleri sayesinde Bitcoin ve kripto paralara ciddi bir sermaye akışı olacağını düşünmekte. Amerikan ailelerinin %90’ının koronavirüs teşvik ödemesi almaya hak kazanacağı da göz önüne alındığında, önümüzdeki haftalarda BTC fiyatında ciddi bir toparlanma görülmesi muhtemel gözüküyor.

BTC fiyatının şu an yaşadığı düşüş ise balinaların bu olay öncesinde ceplerini doldurma taktiği olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar